Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1502,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1502/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-KTM, DEL-WAW 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

BHUTAN - NEPAL -TYBET
podniebne kraje Himalajów

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Czengdu przez jeden lub dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2:
Przylot do Czengdu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Następnie przejazd do Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej. Możliwość obejrzenia narodowego skarbu Chin. Powrót do hotelu. Nocleg w Czengdu.

DZIEŃ 3:
Przejazd na lotnisko. Wcześnie rano wylot do Lhasy. Lądowanie na lotnisku w Gonggar. Transfer do miasta. Następnie zwiedzanie Jokhangu - najważniejszej świątyni Tybetańczyków, ze wspaniałym posągiem Buddy Jowo. Przejazd do klasztoru Drepung z 1416 r. - siedziba lamów do czasu zbudowania Potali. Nocleg w Lhasie.

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu zwiedzanie monumentalnej Potali, tajemniczo zawieszonej na skałach siedziby Dalajlamów. Oglądanie wnętrza w migotliwym świetle łojowych lampek, spacery wąskimi korytarzami wśród mnóstwa ołtarzy, setek posągów, bóstw i demonów… Następnie Norbulinka - letnia rezydencja V Dalajlamy zatopiona wśród soczystej zieleni - to stąd wyruszył na wygnanie do Indii XIV Dalajlama. Po południu zwiedzanie klasztoru Sera, jednego z trzech największych klasztorów porządku Gelukpa. Powrót do Lhasy. Wieczorem wałęsanie się po bazarach. Nocleg w Lhasie.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd do Shigatse. Po drodze postój w Gyangtse i zwiedzanie klasztoru Pelkhor Chode z największą stupą w Tybecie. Dalszy przejazd do Shigatse, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru Tashilumpo, tradycyjnej rezydencji panczenlamy. Przejazd do Tingri (ok. 7 godzin). Przyjazd, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie, przejazd w okolice Everest Base Camp (ok. 4920 m n.p.m.). Okazja do przyjrzenia się panoramie najwyższego szczytu świata. Nocleg w Tingri.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Mając wciąż w oczach widoki Himalajów przejazd w kierunku nizin. Przyjazd do Zhangmu. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 9:
Śniadanie. Przejazd do granicy chińsko - nepalskiej. Przekroczenie granicy. Przejazd do Katmandu. Zwiedzanie Durbar Square ze świątyniami fundatorów, Hanuman Doka i Pałac Królewski, Dom Żywej Bogini Kumari. Wieczorem spacer po Thamelu. Nocleg w Katmandu.

DZIEŃ 10:
Przejazd na lotnisko. Wylot z Katmandu do Bhadrapur. Przylot. Przekroczenie granicy nepalsko-indyjskiej. Dalszy przejazd do Królestwa Bhutanu - najbardziej tajemniczego kraju świata. Odprawa na granicy w Phuntsholing. Nocleg w Phuntsholing.

DZIEŃ 11:
Wczesna pobudka. Wjazd jedną z najpiękniejszych himalajskich dróg do stolicy królestwa Bhutanu - Thimpu. Zwiedzanie - niewielki rezerwat z narodowym zwierzęciem Bhutanu - takinem, Memorial Czorten i najstarszy dzong Bhutanu - Simtokha Dzong. Kolacja i nocleg w Thimpu.

DZIEŃ 12:
Wyjazd za góry i lasy przez przełęcz Dochu La na wys. 3 050 m do doliny Punakha. Uroda okolicy połączona z wysokością może powodować omdlenia, a zwiedzanie doliny wraz z Punakha Dzongiem wprawi nas w niemy zachwyt. Lunch. Spacer wśród wiosek i pól do świątyni Chimi Lhakhang, gdzie kobiety modlą się o płodność własną oraz całej przyrody. Kolacja. Przejazd na nocleg do Paro.

DZIEŃ 13:
Po śniadaniu trekking do zawieszonego na wysokiej skale klasztoru Taktsang, po drodze odpoczynek na platformie, skąd rozpościera się oszałamiający widok na -tygrysie gniazdo”. Po niezliczonych schodach wdrapujemy się coraz wyżej, w tajemniczą krainę kontemplacji i medytacji, zadumy i refleksji, zostawiając w dole ciemne otchłanie bezdennych przepaści, gdzie jak w czarnych dziurach nikną złe myśli i troski zdrożonego wędrowca… Powrót w doliny i lunch w Paro. Po południu - ruiny fortecy Drukgyel Dzong, która obroniła dolinę Paro przed najazdem Tybetańczyków; świątynia Kyichu z VIII wieku. Następnie klasztor Paro Dzong, gdzie nakręcono zdjęcia do filmu -Mały Budda”. Kolacja w restauracyjce w miasteczku. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 14:
Transfer na lotnisko. Wylot z Paro do Katmandu. Przylot do Katmandu. Przejazd na mały spacer trekkingowy z Shankhu do Nagarkot, na wysokość 2 160 m n.p.m. Po drodze wioski nepalskie i przepiękne widoki na Małe Himalaje. Lunch. Przy dobrej pogodzie - podziwianie zachodu słońca. Kolacja i nocleg w Nagarkot (hotelik górski).

DZIEŃ 15:
Wcześnie rano - urzekający wschód słońca i feeria różów, fioletów i pomarańczy. Po śniadaniu dalsza wędrówka wśród pastwisk i pól do uroczego miasteczka Changunarayan - zwiedzanie starej hinduskiej świątyni. Lunch. Przejazd busem do hotelu na odświeżenie się (czas na kąpiel i przebranie się). Transfer na lotnisko. Wylot z Katmandu do Delhi. Przylot. Przejazd na ostatnie zakupy na Connaught Place w Delhi. Transfer do hotelu na odświeżenie się.

DZIEŃ 16:
Transfer na lotnisko. Wylot do kraju przez jeden z portów tranzytowych.

TERMINY:
25.04 - 10.05.2017
26.09 - 11.10.2017

CENA:
7 870 PLN + 2 980 USD
1 rata:
800 PLN płatne przy zapisie
2 rata:
7 870 PLN + 2000 USD z kurs sprzedaży PeKaO SA płatne na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus 1 rata)
3 rata:
980 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Czengdu - Lhasa, Katmandu - Bhadrapur, Paro - Katmandu - Delhi - Warszawa
- wizy - indyjska, bhutańska, nepalska i chińska
- opieka pilota
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- przejazdy wewnętrzne mikrobusami
- zakwaterowanie hotele 3*, w Tingri i Zhangmu - hotele 2*, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 1 nocleg w hoteliku górskim (łazienki na korytarzu)
- wyżywienie - Chiny z Tybetem - śniadania, Nepal - w Katmandu - śniadania, podczas trekkingu - 3 posiłki dziennie, Bhutan - 3 posiłki dziennie typu bufet
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- opłaty lotniskowe 70 USD
- zwyczajowe napiwki 60 USD
- bilety wstępu 290 USD
- dopłata do pokoju 1-os. 2200 PLN

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny