Oferta

ROSJA - MOSKWA i PETERSBURG - DWIE STOLICE WIELKIEGO IMPERIUM - Wycieczka objazdowa

Psków Inne Rosja
Transport:Autokar, Inny
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel, Pensjonat
Wyposażenie:
  • Restauracja
  • Parking
  • Bar
  • Kawiarnia
Symbol oferty:705/1819
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Katowice, osoba, ubezpieczenie KL i NNW, obowiązkowa opłata za Fundusz Gwarancyjny, Promocja do 30.12 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

8 noclegów w hotelach *** (pokoje 2os z łazienkami), 8 śniadań, 8 obiadokolacji, transport autokarem, opieka pilota, przewodnicy w Moskwie i St.Petersburgu, ubezpieczenie KL i NNW, składka na TFG 10zł/os. UWAGI: 1.Wymagana minimalna ilość uczestników 30 osób, (w przypadku nie zebrania się tej liczby na 21 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny). 2.Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy (pilot nie ma prawa oprowadzać wewnątrz obiektów) - płatne oddzielnie ok. 160 EUR/os. 3.Cena nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej 450zł/os i wizy białoruskiej 100zł/os. 4.Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3-osobowego. Pokoje.1os. za dopłatą ok. 650zł. 5.Transfery antenowe (za dopłatą 100zł) realizowane przy min. 6 osobach: z Poznania, Wrocławia, Krakowa, Krakowa. 6.Program imprezy jest ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

RAMOWY PROGRAM

ROSJA - PETERSBURG I MOSKWA - DWIE STOLICE WIELKIEGO IMPERIUM - Wycieczka objazdowa


1dzień- Przejazdy antenowe do Warszawy. Wyjazd z Warszawy o 5.30. Przekroczenie granicy w Brześciu. Śniadanie (we własnym zakresie). Postój w Mirze przy gotyckim zamku Radziwiłłów (lista UNESCO). Pod wieczór przyjazd do Smoleńska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

2dzień- Po śniadaniu odwiedzenie słynnego smoleńskiego Kremla z soborem Piotra i Pawła z XIIw,, odwiedzenie miejsca katastrofy samolotu prezydenckiego. Późnym południem przyjazd do Moskwy. Spacer po Placu Czerwonym z soborem Wasyla Błogosławionego, wizyta w GUM-ie. Obiadokolacja. Wieczorny rejs statkiem po rzece Moskwie (wspaniale poświetlone mosty i zabytki). Nocleg w hotelu.

3dzień- Po śniadaniu kontunuacja zwiedzania Moskwy: panorama z Nabrzeża Sofijskiego, zwiedzanie Kremla (sobory: Zaśnięcia, Archanielski, Zwiastowania, cerkiew Złożenia Szat Matki Boskiej, Pałac Patriarchy, dzwonnica Iwana Wielkiego, “Car-dzwon”, “Car-armata”, Zbrojownia, Wystawa Diamentów, Biały Dom). Wizyta w najważniejszej śwątyni Moskwy - Soborze Zbawiciela. Obejrzenie Klasztoru Nowodziewiczego wraz ze słynnym cmentarzem, Góra Pokłonowa. Spacer po Arbacie. Obiadokolacja. Czas wolny. Zainteresowani poznawanie najciekawszych stacji metra. Nocleg w hotelu.

4dzień- Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta: Mauzoleum Lenina, Aleja Zasłużonych, Plac Maneżowy, Ogród Aleksandrowski i Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie Kitaj-gorod - zespół cerkwi i starych pałaców, Plac Teatralny i Łubianka. Zainteresowani wizyta w Galerii Trietiakowskiej. Około 15.00 opuszczamy Moskwę. Przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Obiadokolacja na trasie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5dzień- Po śniadaniu zwiedzanie Nowogrodu Wielkiego - jednego z najstarszych miast Rosji: doskonale ufortyfikowany Kreml nad malowniczą rzeka Wołchow, sobór Sofijski (najstarsza cerkiew Rosji z przepięknym ikonostasem) i staroruskie cerkwie, pozostałości dworu Jarosława. Przejazd w kierunku St.Petersburga. Zwiedzanie Wielkiego Pałacu Katarzyny w Carskim Siole - m.in. odtworzonej Bursztynowej Komnaty. Pod wieczór spacer po Newskim Prospekcie i nabrzeżu. Obejrzenie słynnego krążownika Aurora. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Dla najwytrwalszych fakultatywna wycieczka -zwodzone mosty”.

6dzień- Rano zwiedzanie jednego z najsłynniejszych muzeów świata - Ermitażu w Pałacu Zimowym i Placu Zimowego. Po przerwie kontynuacja zwiedzania: Twierdza Pietropawłowska (nekropolia carów), sobór i plac św. Izaaka z pomnikiem Mikołaja I, Pomnik Piotra I, Admiralicja. Fakultatywnie wycieczka statkiem po Newie i kanałach Sankt Petersburga. Obiadokolacja, nocleg.

7dzień- Po śniadaniu opuszczamy hotel. Kontynuacja poznawania miasta: sobór Kazański, cerkiew Zmartwychwstania, sobór św. Mikołaja. Wyjazd do Peterhoffu - XVIII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego z niezwykłymi fontannami (Luwr Wschodu). Po południu wyjazd z St.Petersburga i przejazd do Pskowa. Wieczorny spacer po starówce i pod tajemniczymi murami Kremla (wsławionego obroną przed wojskami króla Stefana Batorego). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8dzień- Po śniadaniu wejście na teren Kremla. Przejazd do granicy. Pod wieczór przyjazd do Wilna. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9dzień - Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie, starówka: Ostra Brama, Katedra, kościoły Piotra i Pawła, św. Anny, Uniwersytet Stefana Batorego. Po południu wyjazd do Polski. Przyjazd do Warszawy ok. godz.20.30, Transfery antenowe wg rozkladu.

Świadczenia: transport, 8 noclegów w hotelach 3* - pokoje 2 osobowe, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, opieka pilota, przewodnicy w Moskwie i St. Petersburgu, ubezpieczenie KL i NNW, składka 10zł na TFG. Do ceny należy doliczyć koszt wizy rosyjskiej i białoruskiej.

UWAGI:
1. Transfery antenowe (za dopłatą 100zł) realizowane przy min. 6 osobach: z Katowic, Poznania, Wrocławia, Krakowa. Minimalna ilość uczestników to 30 osób (w przypadku nie zebrania się tej liczby na 21 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 20 dni do rozpoczęcia imprezy.

2. Dla mniejszych grup transport możliwy autokarami 22, 29, 34, 37os. (z klimatyzacją, audio-video, ale bez toalety), duże grupy od 35 osób - autokary z wc.

3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wewnątrz obiektów ma prawo oprowadzać jedynie przewodnik.

4. Koszty biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy - płatne oddzielnie ok. 160-170 EUR.

5. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3-osobowego. W przypadku braku możliwości dopłata do pokoju 1osobowego ok. 650zł.

PROMOCJA


UWAGA ! PROMOCJA !
WCZEŚNIEJ = TANIEJ !

Przy rezerwacji do 30.12.2017 otrzymujesz:
- 250zł zniżki (przy wpłacie zaliczki min.30%)


UWAGA: Ilość miejsc w promocji ograniczona.

TERMINY I CENA

TERMINY:
28.04-06.05.2018
25.08-02.09.2018

CENA: 2 690 zł/osobę


Cena nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej 450zł/os i wizy białoruskiej 100zł/os. Należy je doliczyć przy dokonywaniu rezerwacji.


Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
CzęstochowaMc Donald na trasie E7519.45
KatowicePlac Andrzeja (tył dworca PKP)18.30
WarszawaMiejsce zbiórki do potwierdzeniaok.23.00

Atrakcje

Tym razem pokażemy Wam dwa najważniejsze miasta Rosji, z których każde odegrało olbrzymią rolę w kształtowaniu oblicza i świetności tego kraju. Każde z nich zachowało po dziś dzień mnóstwo pozostałości tych czasów: wspaniałe pałace i świątynie, przebogate gmachy świadczące o bogactwie ich właścicieli. Zobaczycie Rosję historyczną i teraźniejszą, Rosję europejską w pełnym tego słowa znaczeniu i Rosję pełną wpływów wschodu bo daleko na wschód sięga jako imperium.

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-04-28 - 2018-05-06   (Sobota - Niedziela) 9 731 USD = 2440 PLN zamów
2018-08-25 - 2018-09-02   (Sobota - Niedziela) 9 731 USD = 2440 PLN zamów
Powiększ mapę