Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1505,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1505/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-PEK, HKG-WAW 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

CHINY 21 dni
Prawie wszystko o Państwie Środka
Pekin - Wielki Mur - Luoyang - Shaolin - Xi’an - Chengdu - Leshan - Lijiang - Dali - Kunming - Shilin -
Guilin - Pingan - Yangshuo - Guangzhou - Hongkong

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Pekinu przez port tranzytowy.
DZIEŃ 2:
Przylot do Pekinu. Przejazd na zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej Yiheyuan (tzw. Pałac Letni). Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg w Pekinie.
DZIEŃ 3:
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Wielki Mur Chiński w miejscowości Mutianyu - mniej zatłoczony, bardziej interesujący, autentyczny fragment tej starożytnej budowli, przejazd kolejką linową w obie strony. Powrót do Pekinu. Obiadokolacja z kaczką po pekińsku. Nocleg w Pekinie.
DZIEŃ 4:
Śniadanie, od rana wizyta na słynnym placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen Guangchang), następnie zwiedzanie imponującej swoimi rozmiarami zimowej rezydencji cesarskiej Zakazanego Miasta (Gugong) - miejsca, do którego zwykli śmiertelnicy nie mieli dostępu. Przejazd do jednego z najbardziej znanych kompleksów świątynnych Pekinu - Ołtarza Nieba (Tiantan), gdzie cesarz kilka razy do roku odbywał modły w intencji urodzaju i pomyślności kraju i utrzymania swego Mandatu Niebios. Po wczesnej obiadokolacji nocny przejazd sypialnym pociągiem do Luoyang.
DZIEŃ 5:
Rano przybycie do Luoyang, transfer do hotelu, śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnego klasztoru Shaolin, zwiedzanie świątyni - legendarnej kolebki chińskich sztuk walki, krótki pokaz kung-fu. Powrót do Luoyang. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Luoyang.
DZIEŃ 6:
Po śniadaniu wizyta w kompleksie grot zdobionych buddyjskimi płaskorzeźbami - Longmen - te arcydzieła sztuki buddyjskiej tworzone od końca V w. n.e. zostały wpisane w 2000 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd pociągiem do Xi’an. Przyjazd. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Od rana zwiedzanie miasta - symbolu Xi’an - Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi (Dayanta), Muzeum Historycznego Prowincji Shaanxi - jednego z najbogatszych w eksponaty muzeum w Chinach, historycznych Murów Miejskich, Dzielnicy Muzułmańskiej i Wielkiego Meczetu - niezwykle interesującej, różnej od typowych meczetów budowli - drugiej pod względem wielkości świątyni islamskiej w Chinach. Bankiet pierożkowy na kolację. Nocleg w Xi’an.
DZIEŃ 8:
Po śniadaniu wyjazd do głównej atrakcji okolic Xi’an - Muzeum Żołnierzy Armii Terakotowej (Bingmayong) - pośmiertnej wielotysięcznej ceramicznej armii pierwszego cesarza Chin z III w. p.n.e. Po wczesnej obiadokolacji nocny przejazd sypialnym pociągiem do Czengdu.
DZIEŃ 9:
Przyjazd do Czengdu. Przejazd do Leshan, gdzie znajduje się największy na świecie posąg siedzącego Buddy (Leshan Dafo) - dzieło genialnego (bądź też szalonego) mnicha budowane przez blisko 90 lat, przejażdżka łódką po rzece i okazja do zdjęć z posągiem w tle. Wejście po schodach na górę i zwiedzanie kompleksu świątynnego. Obiadokolacja w sychuańskim stylu, powrót do Chengdu na nocleg.
DZIEŃ 10:
Po śniadaniu zwiedzanie Instytutu Hodowli Pandy - możliwość obejrzenia pandy, narodowego skarbu Chin. Następnie zwiedzanie położonej w uroczym parku świątyni buddyjskiej Wenshuyuan, wizyta w tradycyjnej sichuańskiej herbaciarni. Przelot do Lijiang. Transfer do hotelu. Nocleg w Lijiang.
DZIEŃ 11:
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie okolic Lijiang, wjazd kolejką linową na 3 700 m n.p.m. na łąkę znajdującą się u podnóża Śnieżnej Góry Jadeitowego Smoka (Yulongxueshan) - 5 596 m n.p.m., krótki trekking po okolicy. Powrót do Lijiang i spacer przez Stare Miasto do hotelu. Kolacja. Wieczorem dla chętnych koncert tradycyjnej muzyki Naxi (mieszkającej tu mniejszości narodowej) - muzycy grają na replikach instrumentów sprzed kilkuset lat (około 20 USD/os). Nocleg.
DZIEŃ 12:
Po śniadaniu zwiedzanie niezwykle widowiskowego Przełomu Skaczącego Tygrysa na rzece Jangcy. Możliwość przyjrzenia się pięknu lokalnego krajobrazu i wiosek mniejszości narodowych. Po południu powrót do Lijiang. Wieczorem rozkoszowanie się atmosferą jednego z niewielu tak dobrze zachowanych zabytkowych miast chińskich. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 13:
Śniadanie. Wizyta w muzeum kultury Dongba. Następnie przejazd do Dali, kolacja w Dali. Nocleg.
DZIEŃ 14:
Śniadanie. Pobyt w kolejnym niezwykle atrakcyjnym starym miasteczku chińskim, zwiedzanie miasta i okolic jeziora Erhai, w tym zespołu Trzech Pagód - najstarszych zachowanych budowli w południowo-zachodnich Chinach. Po południu przejazd autostradą (ok. 5 godz.) do Kunmingu - stolicy prowincji Yunnan. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 15:
Po śniadaniu przejazd do tzw. Kamiennego Lasu (Shilin), jednej z większych atrakcji przyrodniczych prowincji Yunnan. Następnie powrót do Kunming i obiad dla tych, którzy nie zgubią się w labiryncie skał. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Guilin.
DZIEŃ 16:
Po śniadaniu zwiedzanie parku Wzgórze Trąby Słoniowej wznoszącego się ponad rzeką Li. Przejazd do okolic Longjititian i spacer w górę z parkingu do hotelu (ok. 20-30 minut). Kolacja, nocleg w Pingan.
DZIEŃ 17:
Śniadanie. Spacer po tarasowych polach i wioskach mniejszości narodowych. Kawalerowie mogą znaleźć sobie tu kandydatki na żony, które nie dość, że są pięknie i barwnie ubrane, to jeszcze niestraszne im jest przeniesienie kilkunastu kilogramów po wąskich górskich ścieżkach (przyda się przy robieniu zakupów), po południu wyjazd na kolację i nocleg do Guilin.
DZIEŃ 18:
Śniadanie. Rano rejs malowniczą rzeką Li do Yangshuo - podziwianie wapiennych ostańców, wiosek nadrzecznych i olbrzymich bambusów - krajobrazów będących wizytówką prowincji Guangxi, obiad na statku, nocleg w pełnym życia Yangshuo.
DZIEŃ 19:
Yangshuo. Śniadanie. Dzień wolny, fakultatywnie wycieczka poświęcona na podziwianie tzw. Wzgórza Księżycowego (Yueshan) - skąd rozciąga się przepiękna panorama na okolicę, pól ryżowych, rzeczki, wzgórz, wizyta w jednym z domów w wiosce etc. - (około 20 USD/os), ewentualnie wycieczki rowerowe po okolicy, po południu powrót do Guilin. Obiad. Przejazd do Guangzhou (Kantonu). Nocleg w Guangzhou.
DZIEŃ 20:
Śniadanie. Ekspresowy pociąg do Hongkongu (2 godz.), krótkie zwiedzanie miasta - wjazd na wzgórze Wiktorii, przejażdżka łódkami po zatoczce Aberdeen, z pozostałościami pływającej wioski, gdzie kręcone były sceny filmów z Brucem Lee. Po obiedzie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Hongkongu.
DZIEŃ 21:
Wylot do Warszawy przez port tranzytowy.

TERMINY:
26.04 - 16.05.2017*
01.06 - 21.06.2017
05.07 - 25.07.2017*
09.08 - 29.08.2017*
07.09 - 27.09.2017
18.10 - 07.11.2017
* wysoki sezon - dopłata 350 PLN + 90 USD


CENA:
5 790 PLN + 1 850 USD
1 rata:
800 PLN płatne przy zapisie
2 rata:
5 790 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata:
1 850 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przelot główny - Warszawa - Pekin, Hongkong - Warszawa
- przeloty wewnętrzne na trasach - Chengdu - Lijiang - Kunming - Guilin
- przejazdy nocnymi pociągami na trasach - Pekin - Luoyang, Xi’an - Czengdu,
- przejazdy dziennymi pociągami na trasach - Luoyang - Xi’an, Guilin - Guangzhou - Hongkong
- zakwaterowanie w hotelach 3*** - pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noclegi w pensjonatach (Pingan, Yangshuo), noclegi w pociągu (miejsca sypialne w przedziale 4-osobowym)
- wyżywienie - 2 posiłki dziennie
- transport - klimatyzowany autokarem lub mikrobusem, pociąg
- wizę chińską
- opiekę pilota-przewodnika
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu 460 USD
- zwyczajowe napiwki ok. 90 USD
- dopłata do pokoju 1-os 580 USD

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny