Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1509/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-PEK, HKG-WAW 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

CHINY z rejsem po rzece Jangcy
Pekin - Xi’an - Chongqing - rzeka Jangcy - Szanghaj

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Pekinu przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.

DZIEŃ 2:
Przylot do Pekinu. Przejazd na zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej Yiheyuan (tzw. Pałac Letni), krótki rejs łodzią po jeziorze Kunming. Obiadokolacja, nocleg w Pekinie.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13 grobowców, regionalny przemysł - wizyta w zakładzie produkującym pokrywane emalią wyroby z miedzi (tzw. Cloisonne). Wielki Mur, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. W drodze powrotnej wizyta w Centrum Medycyny Naturalnej - okazja do dowiedzenia się czegoś o alternatywnej liczącej kilka tysięcy lat metodzie leczenia, a także możliwość zaaplikowania sobie relaksującego masażu stóp. Na kolację słynna kaczka po pekińsku. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, od rana wizyta na słynnym placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen Guangchang), następnie zwiedzanie imponującej swoimi rozmiarami zimowej rezydencji cesarskiej Zakazanego Miasta (Gugong) - miejsca, do którego zwykli śmiertelnicy nie mieli dostępu. Przejazd do jednego z najbardziej znanych kompleksów świątynnych Pekinu - Ołtarza Nieba (Tiantan), gdzie cesarz kilka razy do roku odbywał modły w intencji urodzaju i pomyślności kraju i utrzymania swego Mandatu Niebios. Po wczesnej obiadokolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd do Xi’an.

DZIEŃ 5:
Przyjazd do dawnej stolicy Chin - Xi’an. Od rana zwiedzanie miasta - symbolu Xi’an - Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi (Dayanta), Muzeum Historycznego Prowincji Shaanxi - jednego z najbogatszych w eksponaty muzeum w Chinach, historycznych murów miejskich, Dzielnicy Muzułmańskiej i Wielkiego Meczetu - niezwykle interesującej, różnej od typowych meczetów budowli - drugiej pod względem wielkości świątyni islamskiej w Chinach. Bankiet pierożkowy na kolację, wieczorem wyjście na bazar oferujący lokalne przekąski, nocleg w Xi’an.

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu przejazd do głównej atrakcji okolic Xi’an - Muzeum Żołnierzy Armii Terakotowej (Bingmayong) - pośmiertnej wielotysięcznej ceramicznej armii pierwszego cesarza Chin z III w. p.n.e. Transfer na lotnisko. Przelot do Chongqing. Po przylocie przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg w Chongqing.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Następnie zwiedzanie zabytków buddyjskiej sztuki sakralnej - Grot Dazu (około 150 km od Chongqingu). Powrót do największej aglomeracji w Chinach - Chongqingu, zwiedzanie parku Erling, Ciqikou - uliczka przypominająca dawne czasy miasta i jego historię. Wizyta w lokalnej herbaciarni. Obiadokolacja, zaokrętowanie na statek, nocleg na statku, przygotowanie do rejsu.

DZIEŃ 8 * :
Rzeka Jangcy - podziwianie cudów natury, przepłynięcie obok Miasta Duchów Fengdu i skały Shibaozhai, na której góruje szkarłatna Świątynia w Kształcie Orchidei w formie pagody, nocleg na wysokości miejscowości Wanxian.

DZIEŃ 9 * :
Kolejny dzień na rzece, wreszcie najbardziej widowiskowy etap podróży, Trzy Przełomy (Sanxia). Późnym wieczorem dotarcie do Tamy Trzech Przełomów i pokonanie niezwykłego cudu techniki - pięciostopniowej śluzy. Kontynuowanie podróży i nocleg na statku.
* uwaga - program zwiedzania podczas rejsu może ulec zmianie (jest uzależniony od przewoźnika).

DZIEŃ 10:
Ostatni etap rejsu, zwiedzanie Wielkiej Tamy w rejonie Trzech Przełomów. Dopłynięcie do Yichang, koniec rejsu. Obiad. Następnie przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Przyjazd. Transfer do hotelu. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 11:
Po śniadaniu przejazd do tradycyjnego ogrodu arystokracji chińskiej - Yuyuan, zwiedzanie Starego Miasta - pozostałości cesarskich Chin, wizyta w najbardziej znanej w Szanghaju herbaciarni Huxingting (dla chętnych możliwość wypicia herbaty). Następnie transfer do Muzeum Rozwoju i Urbanizacji Miasta Szanghaj. Spacer po reprezentacyjnym nabrzeżu (Bund) oraz wjazd na Perłę Orientu - najwyższą w Azji wieżę telewizyjną. Kolacja. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 12:
Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski przez port tranzytowy. Lądowanie w Warszawie.

TERMINY:
23.04 - 04.05.2017*
21.05 - 01.06.2017
16.07 - 27.07.2017*
06.08 - 17.08.2017*
10.09 - 21.09.2017*
08.10 - 19.10.2017
* wysoki sezon - dopłata 400 PLN + 130 USD

CENA:
4 990 PLN + 1 090 USD
1 rata:
800 PLN płatne przy zapisie
2 rata:
4 990 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata:
1 090 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Pekin - Szanghaj - Warszawa
- przeloty wewnętrzne - Xi’an-Chongqing
- przejazd nocnym pociągiem - Pekin - Xi’an (przedziały sypialne 4-os.)
- przejazd szybkim pociągiem Yichang - Szanghaj
- zakwaterowanie w hotelach 3*** - pokoje 2-osobowe z łazienkami, 1 nocleg w pociągu (miejsca sypialne w przedziale 4-osobowym)
- wyżywienie - 2 posiłki dziennie, 3 posiłki podczas rejsu
- transport klimatyzowanym autokarem lub busem, statkiem
- wizę chińską
- opiekę pilota-przewodnika
- rejs po rzece Jangcy statkiem 4****
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu 170 USD
- zwyczajowe napiwki 70 USD
- dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelach 230 USD
- dopłata do kabiny 1-osobowego na statku 350 USD


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny