Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1519,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1519/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-PEK, SHA-WAW 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

CHINY - TYBET
Pekin - Xi’an - Czengdu - Leshan - Emei - Lhasa - Szanghaj

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Pekinu przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.

DZIEŃ 2:
Przylot do Pekinu. Zwiedzanie Letniego Pałacu - znakomitego przykładu cesarskiego ogrodu z licznymi pawilonami wkomponowanymi w naturalną scenerię. Następnie wizyta w Centrum Medycyny Naturalnej - okazja do dowiedzenia się czegoś o alternatywnej, liczącej kilka tysięcy lat, metodzie leczenia, a także możliwość zaaplikowania sobie relaksującego masażu (niestety tylko stóp). Kolacja. Nocleg w Pekinie.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13 grobowców. Wielki Mur, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Po drodze regionalny przemysł - wizyta w zakładzie produkującym pokrywane emalią wyroby z miedzi (tzw. Cloisonne). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Od rana zwiedzanie Świątyni Nieba - symbolu miasta, miejsca dawnych modłów cesarza o pomyślne plony. Następnie Plac Tiananmen - panorama i architektura najważniejszego i największego placu -Państwa Środka”, Zakazane Miasto - zwiedzanie zimowego Pałacu Cesarskiego, w którym siedzibę swoją miało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Po wczesnej obiadokolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Xi’an.

DZIEŃ 5:
Przyjazd do dawnej stolicy Chin - Xi’an, transfer do hotelu na śniadanie. Od rana zwiedzanie historycznych murów miejskich. Następnie przejazd do słynnego muzeum z tysiącami terakotowych żołnierzy, stojących na straży cesarza Qin Shi Huangdi - Muzeum Armii Terakotowej. Wizyta w fabryce produkującej wyroby z nefrytu. Wielki Meczet - druga, co do wielkości świątynia muzułmańskiej mniejszości narodowej w Chinach. Dzielnica muzułmańska - centrum życia społeczności muzułmańskiej w Xi’an. Spacer po ulicy, pełnej sklepów z tradycyjnymi chińskimi wyrobami. Kolacja - lokalna specjalność - chińskie pierożki. Po kolacji niezwykle barwne widowisko folklorystyczne przedstawiające tańce i muzykę z czasów dynastii Tang. Nocleg w Xi’an.

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu zwiedzanie symbolu Xi’an - Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi oraz wizyta w Muzeum Historycznym - jednym z najciekawszych i najbogatszych w eksponaty muzeów w Chinach. Po kolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Chengdu.

DZIEŃ 7:
Przyjazd do Chengdu. Po wczesnym lunchu przejazd autokarem do Leshan. Krótki rejs łodzią po rzece Min - Wielki Budda - monumentalny posąg wyrzeźbiony w skale - największy na świecie kamienny wizerunek Buddy, budowane przez 90 lat dzieło genialnego (lub też szalonego) mnicha. Przejazd autokarem do leżącej u stóp jednej z czterech świętych gór buddyjskich miejscowości Emei. Wizyta na lokalnym bazarze. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wjazd kolejką linową na Świętą Górę Emei (ważny cel pielgrzymek buddyjskich) do Świątyni Wanian - najstarszego klasztoru na zboczach góry Emei, zwiedzanie klasztoru. Obiad w klasycznym, buddyjskim stylu. Wędrówka do wybudowanego na skale Pawilonu Nieskazitelnego Dźwięku. Następnie powrót autokarem do Chengdu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 9:
Wczesne śniadanie, transfer na lotnisko. Przelot do Lhasy. Przejazd do hotelu. Plac i ulica Barhokr - krótki spacer, czas na aklimatyzację. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Norbulinka - letnia rezydencja dalajlamów; Świątynia Jokhang - najświętsze miejsce Tybetu, cel pielgrzymek tysięcy mnichów. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Pałac Potala - zimowa rezydencja dalajlamów; budowla uznana za architektoniczny cud świata, Klasztor Sera - wizyta w pochodzącym z XV w. klasztorze lamaistycznym, możliwość przypatrzenia się tradycyjnej debacie mnichów. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 12:
Śniadanie. Drepung - jeden z największych klasztorów na świecie, obserwacja życia codziennego - wizyta u tradycyjnej rodziny tybetańskiej. Dla chętnych fakultatywnie wyjazd nad jezioro Yamdrok - jedno z czterech świętych jezior tybetańskich (około 50 USD). Obiadokolacja - wieczór folklorystyczny - tradycyjne tybetańskie potrawy, regionalne tańce i śpiewy. Nocleg.

DZIEŃ 13:
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Czengdu. Przejazd do Instytutu Hodowli Pandy - możliwość obejrzenia narodowego skarbu Chin. Następnie zwiedzanie położonej w parku świątyni buddyjskiej Wenshuyuan, wizyta w tradycyjnej syczuańskiej herbaciarni, okazja do relaksu i czas na zastanowienie się nad problemem wiecznego pospiechu w naszym życiu. Obiadokolacja w słynnym syczuańskim stylu. Nocleg.

DZIEŃ 14:
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Szanghaju. Przylot. Następnie zwiedzanie miasta Bund (nabrzeże) - symbol Szanghaju, pozostałość dawnej Dzielnicy Międzynarodowej, Perła Orientu - najwyższa w Azji wieża TV. Kolacja. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 15:
Po śniadaniu zwiedzanie tradycyjnego ogrodu arystokracji chińskiej - Yuyuan, Starego Miasta - pozostałości cesarskich Chin, wizyta w najbardziej znanej w Szanghaju herbaciarni Huxingting. Następnie przejazd do Muzeum Rozwoju i Urbanizacji Miasta Szanghaj. Kolacja. Dla chętnych spacer słynną reprezentacyjną i handlową ulicą Nankińską, oświetloną blaskiem neonów. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 16:
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie późnym wieczorem.

TERMINY:
21.04 - 06.05.2017*
18.05 - 2.06.2017
10.06 - 25.06.2017
12.07 - 27.07.2017*
11.08 - 26.08.2017*
10.09 - 25.09.2017
05.10 - 20.10.2017
* wysoki sezon - dopłata 550 PLN

CENA:
5 590 PLN + 1 690 USD
1 rata:
800 PLN płatne przy zapisie
2 rata:
5 590 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata:
1 690 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa
- przeloty wewnętrzne na trasach Chengdu - Lhasa, Lhasa - Chengdu - Szanghaj
- przejazdy nocnymi pociągami na trasach - Pekin - Xi’an, Xi’an - Chengdu (przedziały sypialne 4-os.)
- zakwaterowanie w hotelach 3*** pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noclegi w pociągach (miejsca sypialne w przedziale 4-osobowym)
- śniadania i obiadokolacje
- transport klimatyzowanym autokarem lub busem
- wizę chińską
- opiekę pilota-przewodnika
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- biletów wstępu 330 USD
- zwyczajowych napiwków 70 USD
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 460 USD

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny