Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1511,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1511/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-PEK, SHA-WAW 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

CHINY w pigułce
Pekin - Wielki Mur - Suzhou - Hangzhou - Wuzhen - Szanghaj

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Pekinu przez jeden z portów lotniczych w Europie.

DZIEŃ 2:
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu, a następnie wyjazd na zwiedzanie. Po zatłoczonych ulicach stolicy Chin jedziemy zobaczyć Świątynię Nieba - jeden z symboli Pekinu, miejsce modłów cesarzy o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing, a obecnie największy park w mieście. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Pałacu Letniego - najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach. Oprócz typowo chińskiej architektury można tam podziwiać wspaniałe założenia parkowe oraz zajmujące 3 powierzchni sztuczne jezioro Kunming (możliwość krótkiej przejażdżki -smoczymi” łodziami). Po południu opuszczamy gwarne miasto i jedziemy zobaczyć Wielki Mur - jeden z siedmiu nowych cudów świata, największy na świecie system umocnień i najwybitniejszy zabytek chińskiego budownictwa. Po powrocie do Pekinu kolacja - kaczka po pekińsku. Wspólne wyjście na wieczorny targ żywności. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Dla chętnych poranny spacer do jednego z parków, gdzie mieszkańcy Pekinu ćwiczą tai-chi. Po śniadaniu przejazd na Plac Tiananmen - największy plac świata, na środku którego stoi potężny gmach Mauzoleum Mao Zedonga. Następnie zwiedzanie najważniejszego zabytku Pekinu - Zakazanego Miasta - pochodzący z XV w. kompleks pałacu cesarskiego, w którym rezydowało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Wizyta w świątyni lamaistycznej Yonghegong (Pałac Harmonii i Pokoju) - jednej z najpiękniejszych w Pekinie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu przejazd superszybkim pociągiem do Suzhou. Przyjazd. Zwiedzanie miasta. Na początek przejażdżka łodziami po Wielkim Kanale - wybitnym osiągnięciu inżynierii dawnych Chin - oraz po jego odnogach, które przecinają gęstą zabudowę miasta. Następnie zwiedzanie Ogrodu Pokornego Zarządcy, będącego jednym z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Po lekcji kaligrafii przejazd na obiadokolację. Wieczorem dla chętnych spacer po Starym Mieście. Nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Przejazd autokarem do Hangzhou. Zwiedzanie buddyjskiej świątyni Lingying, znanej z oryginalnych posągów wykutych bezpośrednio w skale i uważanej za najbardziej czczone miejsce na ziemi. Następnie spacerowy rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim uosabiającym klasyczne chińskie wyobrażenie piękna. Po południu przejazd do Wuzhen, gdzie łodzią przedostaniemy się do hotelu w odrestaurowanej zabytkowej części miasta. Pobyt tam to prawdziwa podróż w czasie - drewniane domki przeglądają się w wodach licznych kanałów, a malownicze mosty spinają brzegi. W wodzie migocą odbicia lamp i lampionów, słychać plusk wioseł przepływających łódek. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7:
Po śniadaniu zwiedzanie Wuzhen - oprócz zabytkowej zabudowy zobaczymy pokazową wytwórnię wódki ryżowej i pracownię farbowania tkanin. Następnie przejazd do Szanghaju (około 2 godzin), spacer po Bundzie - reprezentacyjnej nadrzecznej promenadzie, pozostałości dawnej Dzielnicy Międzynarodowej. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem spacer po ulicy Nankińskiej - głównej arterii handlowej miasta, tonącej w światłach neonów. Nocleg.

DZIEŃ 8:
Po śniadaniu udajemy się na słynny targ warzywny Yangpu. Następnie wizyta u tradycyjnej rodziny chińskiej. Odwiedzimy też Świątynię Nefrytowego Buddy - jedną z niewielu świątyń buddyjskich w mieście, znaną z niezwykłego posągu sprowadzonego niegdyś z Birmy. Zwiedzanie szanghajskiego Starego Miasta - spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Perła Orientu - wieża TV. Obiadokolacja. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 9:
Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy. Lądowanie na lotnisku w Warszawie późnym wieczorem.

TERMINY:
06.04 - 14.04.2017
26.04 - 04.05.2017*
23.05 - 31.05.2017
14.06 - 22.06.2017*
12.07 - 20.07.2017*
09.08 - 17.08.2017*
20.09 - 28.09.2017*
4.10 - 12.10.2017
4.11 - 12.11.2017

* wysoki sezon - dopłata 450 PLN + 80 USD

CENA :
4 990 PLN + 490 USD
1 rata:
800 PLN - płatne przy zapisie
2 rata:
4 990 PLN - płatne na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)
3 rata:
490 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie - Warszawa - Pekin, Szanghaj -Warszawa
- przejazd superszybkim pociągiem Pekin - Suzhou
- zakwaterowanie - noclegi w hotelu 3*** - pokoje 2-os. z łazienkami
- wyżywienie - 2 posiłki dziennie
- transport - klimatyzowany autokar lub bus, pociąg
- opiekę pilota - przewodnika
- wizę chińską
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu 140 USD
- zwyczajowe napiwki 40 USD
- dopłata do pokoju 1-osobowego 240 USD


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny