Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1600/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, Samolot Warszawa-Caracas-Warszawa 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

EKWADOR - GALAPAGOS

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku F. Chopina, wylot do Quito przez Amsterdam. Przylot do Quito. Transfer do hotelu, położonego w centrum nowego Quito (przejazd około półtora godziny). Zakwaterowanie, potem kolacja. Po kolacji spotkanie zapoznawcze, informacje na temat Ekwadoru i wycieczki. Nocleg w hotelu .

2 dzien:
Sniadanie w hotelu . Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos (flora - kilka gatunków kaktusów, drzewo -palo santo” i mangrowce). Przeprawa promem przez kanal Itabaka na wyspe Santa Cruz (986 km2), druga co do wielkości i najbardziej zaludniona wyspa. Przejazd do miejscowosci Puerto Ayora, największej na archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu Fernandina. Po południu zwiedzanie wyższych partii wyspy, obserwowanie gigantycznych żółwi galapago w ich naturalnym środowisku. Kolacja i nocleg w hotelu Fernandina.

3 dzień:
Śniadanie w hotelu Fernandina. Transfer na jacht dzienny i rejs na wyspe Seymour Norte, na wyspie obserwowanie lwów morskich, iguan lądowych i morskich i różnorodnych ptaków morskich. Lunch na jachcie i po południu jacht przemieszcza się na Playa Bachas w północnej części wyspy Santa Cruz, gdzie znajduje sie plaża z białego koralu - możliwość pływania, snorkelingu i opalania. W okresie reprodukcji żółwi morskich można je tutaj oglądać z bliska, a w pobliskich stawach okresowo pojawiają się różowe flamingi. Ok. 16-tej powrót do Puerto Ayora. Kolacja i nocleg w hotelu Fernandina.

4 dzień:
Śniadanie w hotelu Fernandina. Transfer na jacht dzienny i wycieczka na wyspe Plazas o płaskiej powierzchni, utworzonej z bloków lawowych wydźwigniętych z dna morskiego; fauna iguan ladowych, lwów morskich, endemicznych krabów, ptaków (endemiczne mewy, endemicznych jaskółki, pufines, zięby Darwina, etc.). Ciekawy wygląd nadaje wyspie roślina Sesuvium tworząca czerwony dywan w części wschodniej wyspy oraz liczne kaktusy. Lunch na jachcie i po południu Punta Carrión w północnej części wyspy Santa Cruz - możliwość snorkelingu i oglądania dużej ilości ryb tropikalnych, mantarai i żółwi. Ok. 16-tej powrot do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu Fernandina.

5 dzien:
Śniadanie w hotelu Fernandina. Zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin na wyspie Santa Cruz, w miejscowości Puerto Ayora, obserwowanie procesu hodowli żółwi galapago i różnych gatunków tych gigantycznych zwierząt. Przejazd autobusem przez całą wyspę (ok. 1 godzina) do kanału Itabaka, przeprawa promem na wyspe Baltra, transfer na lotnisko i odlot do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu .

6 dzień:
Śniadanie w hotelu .Podróż do dżungli nadamazonskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd asfaltową drogą Ambato-Banos-Puyo. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVI w.), przystanek w miescie Ambato, wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Banos, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej. Po południu przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzeke Pastaza i zejście do wodospadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia) i przejście po wiszącym moście. Kolacja i nocleg w zajeździe Turingia w Puyo.

7 dzień:
Śniadanie w zajeździe Turingia. Wycieczka po dżungli wtórnej i pierwotnej, obserwowanie orchidei (około 300 gatunków), helikonii i bromelii, roślin leczniczych i użytkowych, drzew użytkowych, później wizyta w centrum wyrobów z drzewa blasa i zwiedzanie Tarqui - centrum odzyskiwania zwierząt żyjących w Amazonii. Podróż powrotna do Quito. Kolacja i nocleg w .

8 dzień:
Śniadanie w hotelu. Podróż do gorących źródeł w Papallacta - ok. 2 godziny po drodze asflatowanej. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roslinność) - od 600 m npm do 4200 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe - Coca; przekracza sie kordyliere wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200 m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (ośrodek na wysokości 3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Później wizyta w Guango, gdzie można oglądać kilkanaście gatunków kolibrów, tangary i orchidei. Po południu powrót do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu .

9 dzień:
Śniadanie w Hotelu . Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm, trekking do lodowca (4800 m npm), wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu .

10 dzień:
Śniadanie w hotelu. Wycieczka na targ indiański w Otavalo - podróż ok.2 godziny po asfaltowanej szosie; po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Caymabe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszych targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie) i Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze). Kolacja i nocleg w hotelu .

11 dzień:
Śniadanie w Hotelu . Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasadą, gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Companía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na polnoc od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja pożegnalna i nocleg w hotelu .

12 dzień:
Śniadanie w hotelu Transfer na lotnisko. Wylot do Amsterdamu ,przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

13 dzień:
Lądowanie w Amsterdamie i dalszy lot do Warszawy.


Terminy:
01.02.-13.02.2017
22.04.-04.05.2017
15.06.-27.06.2017
01.07.-13.07.2017
05.08.-17.08.2017
09.09.-21.09.2017
06.10.-18.10.2017
09.11.-21.11.2017

Cena :
6750pln+2190usd

1 rata: 800pln
2 rata: 6750pln (minus zaliczka)
3 rata: 2190usd po kursie na 35 dni przed wylotem


Cena obejmuje:
-przelot Warszawa Quito Warszawa
-Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
-Bilet lotniczy Quito- Galapagos - Quito
-Tour 4-dniowy na Galapagos z noclegami w hotelu Fernandina
-Sniadanie i obiadokolacje (na Galapagos 3 posilki)
-Zakwaterowanie w hotelach klasy turysta superior
-Teczka z informacja i mapami
-Pilot z językiem polskim w czasie całego pobytu
-Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
-Ubezpieczenie KL NNW TU Europa

Cena nie obejmuje:
-Wstępu do Parku Narodowego Galápagos - 120 USD
-Biletow wstępu do zwiedzanych obiektów
-Zwyczajowych napiwków


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny