Oferta

GRECJA 10 dni METSOVO METEORY ATENY LOUTRAKI PELOPONEZ: EPIDAVROS, MYKENY, NAFPLIO KANAŁ

Inne Inne Grecja
/Grecja-Inne-Inne-GRECJA-10-dni-METSOVO-METEORY-ATENY-LOUTRAKI-PELOPONEZ:-EPIDAVROS,-MYKENY,-NAFPLIO-KANAŁ,105,56,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Autokar
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:56/105
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dąbrowa Górnicza, pokój 2 os, FUNDUSZ GWARANCYJI TURYSTYCZNEJ 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji, Transport: samolot z Krakowa Balic oraz autokar na miejscu.Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Opieka duchowa księdza. CENA NIE OBEJMUJE: kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, słuchawki) - orientacyjny koszt: ok. 130 EUR, dopłaty do pokoju jednoosobowego : 660,00 zł.

GRECJA - 10 dni - wycieczka parafialna

TRASA ZAGRANICZNA: METSOVO- METEORY - ATENY - LOUTRAKI - PELOPONEZ: EPIDAVROS, MYKENY, NAFPLIO - KANAŁ KORYNCKI - TERMOPILE - SALONIKI - RIVIERA OLIMPIJSKA

Program

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. W trakcie przejazdu przewidziane są krótkie postoje i przerwa na posiłek. Przyjazd na nocleg tranzytowy.

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Grecji i dalej malowniczą trasą wśród uroczych, małych górskich wiosek w kierunku miejscowości Metsovo położonej na wysokości 1150 m n.p.m., osłoniętej pasmami szczytów gór Pindos. Miasteczko posiada oryginalną drewniano-kamienną architekturę z XVIII-XIX w., słynie z tkactwa, rzeźbienia w drewnie i wyrobu doskonałych wędzonych serów Metsovone i Metsovela oraz lokalnego wina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3 dzień: Msza święta. Wyjazd do Meteorów - klasztorów -zawieszonych w niebie”, wzniesionych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie w Meteorach czynnych jest tylko 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a jedynie 5 z nich jest nadal zamieszkanych Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią nadal funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. Zwiedzanie monastyru. Następnie spacer po urokliwym miasteczku Kalambaka, położonym u podnóża Meteorów. Wizyta w jednej z dwóch największych w Grecji wytwórni ikon. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień: Zwiedzanie Aten: Muzeum Akropolu, wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Erechtejon, świątynia Ateny Nike, monumentalna brama Propyleje, najsłynniejszy teatr w Grecji - Teatr Dionizosa, Areopag - miejsce posiedzeń Rady Areopagu, ruiny Agory Greckiej, Hefajstejon - wspaniale zachowana świątynia dorycka, ruiny Forum Romanum z piękną Wieżą Wiatrów, najstarsza dzielnica Aten - Plaka, gmach Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza z pełniącymi wartę gwardzistami - Evzonami, Ogrody Narodowe - dawne ogrody królowej Amalii, Stadion Olimpijski na 70.000 miejsc, zbudowany w IV w. p.n.e., świątynia Zeusa, Łuk Hadriana., Plac Omonia wokół którego znajduje się wiele sklepów i hoteli. Wieczorem spacer na Plakę - rozrywkową dzielnicę pełną restauracji, tawern, barów i kawiarni. Folklorystyczny wieczór grecki z kolacją i winem na Place. Przejazd do hotelu, nocleg.

5 dzień: Przejazd na Argolidę. Postój przy Kanale Korynckim - czas wolny na sesję zdjęciową i zakup pamiątek. Przejazd do Myken - ruin ufortyfikowanej rezydencji królewskiej z -cyklopowymi murami”, Bramą Lwów pochodzącą z 1250 r. p.n.e., i grobem Agamemnona. Przejazd do Epidavros - największego w starożytnej Grecji ośrodka terapeutycznego i religijnego. Epidavros słynie ze wspaniale zachowanego teatru, mieszczącego ok. 14.000 widzów, z IV w. p.n.e., który jest genialnym dziełem harmonii i akustyki. Dalej przejazd do Nafplio - niewielkiego, ale uroczego miasta na półwyspie Peloponez, które w starożytności pełniło ważne funkcje jako miasto portowe. Obecnie jest to urokliwy, elegancki kurort. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień: Czas wolny nad morzem. Loutraki: nazywane przez starożytnych Greków Therma, to jeden z najsłynniejszych kurortów turystyczno-uzdrowiskowych na Półwyspie Peloponeskim. Ten kurort ma jedną z najpiękniejszych plaż w Grecji, wzdłuż której znajduje się wspaniała promenada z licznymi kafejkami i sklepami. W mieście znajduje się jedno z największych kasyn europejskich. Kolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień: Przejazd na Riwierę Olimpijską. W trakcie przejazdu postój w Termopilach - w miejscu bitwy między Grekami i Persami w 480 r. p.n.e. - gdzie zobaczymy pomnik Leonidasa i poległych 300 Spartan oraz tablicę ze słynnymi słowami Simonidesa: -Przechodniu powiedz Sparcie, że tu spoczywamy wierni jej prawom”. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień: Przejazd na zwiedzanie Salonik - drugiego, co do wielkości miasta Grecji określanego mianem -Perły Bałkanów”, w którym znajdują się liczne zabytki związane z jego bogatą historią. Objazd miasta autokarem: Łuk rzymskiego cesarza Galeriusza, Rotunda św. Jerzego - najstarsza zachowana budowla w mieście, ruiny Forum Romanum, pozostałości pałacu Galeriusza, kościół św. Zofii - wzorowany na sławnym konstantynopolskim imienniku, łaźnie tureckie, Biała Wieża - symbol Salonik. Zwiedzanie bazyliki św. Dymitra - patrona miasta. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Po wczesnym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Msza święta. Nocleg tranzytowy na trasie.

10 dzień:Po śniadaniu kontynuacja podróży do Polski.. Powrót do Polski w godzinach wieczornych

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

• Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
• Wyżywienie: 8 śniadań kontynentalnych, 8 obiadokolacji.
• Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
• Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
• Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
• Opieka duchowa księdza

CENA NIE OBEJMUJE:

• kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, słuchawki) - orientacyjny koszt: ok. 110 EUR,
• dopłaty do pokoje jednoosobowego : 660,00 zł

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-04-27 - 2018-05-06   (Piątek - Niedziela) 10 776 USD = 2590 PLN zamów