Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1602,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1602/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., WAW-THR, THR-WAW, Uczestnik 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

IRAN - ARMENIA - GRUZJA

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Istambułu, przerwa tranzytowa. Wylot do Tabrizu.

Dzień 2:
Przylot do Tabrizu - transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie Tabrizu - stolicy prowincji Wschodni Azerbejdżan i największego miasta zachodniego Iranu. Wizyta w Muzeum Azerbejdżanu, gdzie zgromadzono artefakty od 5 tysiąclecia p.n.e. aż do czasów kadżarskich oraz ciekawe rzeźby współczesnego artysty Ahada Hosseiniego. Pospacerujemy w parku El Goli, a następnie zobaczymy słynny Błękitny Meczet (1465 r.) zwany -turkusem świata islamu” oraz dom Amira Nezama, dygnitarza perskiego z XIX w. - obecnie muzeum poświęcone dynastii Kadżarów. Po południu wizyta na największym krytym bazarze świata (lista UNESCO), jednym z najstarszych na Środkowym Wschodzie (ok. 700 lat), znanym centrum handlowym na jedwabnym szlaku. Kolacja, nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do niewielkiej wioski Kandovan, zwanej -irańską Kapadocją”, gdzie ludzie mieszkają od wieków w wydrążonych w wulkanicznej skale domach. Po obejrzeniu wioski przejazd nad największe w Iranie słone jezioro Urmia o zmiennej powierzchni ok. 5.200 km2. Kolacja i nocleg na zachodnim wybrzeżu jeziora w mieście Urmia - stolicy prowincji Azerbejdżan Zachodni.

Dzień 4:
Po śniadaniu wyjazd do miasta Dżolfa. Po drodze zwiedzanie Monasteru św. Tadeusza, tzw. -czarnego kościoła”, którego początki sięgają VII w. Przejazd do kolejnego ciekawego zabytku - 15 km od Dżolfy - Monasteru św. Stefana z IX w. Obydwa obiekty należą do zespołu ormiańskich klasztorów w Iranie wpisanego na listę UNESCO ze względu na wyjątkową ormiańską architekturę, sztukę dekoracyjną oraz tradycje religijne. Kolacja i nocleg w Dżolfie.

Dzień 5:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku przejścia granicznego z Armenią w Meghri/Agarak. Po przekroczeniu granicy, powitanie z lokalnym przewodnikiem i dalszy przejazd do Goris, niewielkiej miejscowości położonej w niezwykle malowniczej głębokiej dolinie. Nocleg.

Dzień 6:
Przejazd do Erewania. Po drodze przystanek w niewielkim skalnym mieście Chyndzoresk. Następnie droga wiedzie do klasztoru Tatev ( dostaniemy się tam najdłuższą na świecie kolejką linową o długości 5,7 km). Klasztor IX w. ( lista UNESCO) wznosi się tuż nad krawędzią wysokiej przepaści, Przejazd do klasztoru Norawank, wielkiego centrum religijno-kulturalnego, które znajduje się na końcu trudno dostępnej drogi, oferującej nam olśniewające widoki. Po drodze wizyta w fabryce win Areni, połączona z degustacją trunków. Przyjazd do Erewania. Kolacja, nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu, spacer po centrum Erewania. Przejazd do Monasteru Chorwirap, gdzie według podań więziony był św. Grzegorz Oświeciciel. Roztacza się stąd piękny widok na jeden z symboli Armenii - górę Ararat, która obecnie znajduje się na terenie Turcji. Kontynuacja przejazdu do Eczmiadzyn - duchowej stolicy Armenii i siedziby katolikosa, po drodze ( jeśli czas pozwoli) zwiedzanie najważniejszej katedry i klasztornego muzeum oraz kościołów św. Hrispime (VII w.). Powrót do Erewania, po drodze podziwianie ruin katedry Zwartnoc (VII w.). Czas wolny. Nocleg.

Dzień 8:
Przejazd do Garni, gdzie zachowała się ostatnia pogańska świątynia na Kaukazie. Wizyta w klasztorze Gerhard, wbudowanym w skały u podnóża Gór Gegamskich. Odwiedziny w lokalnym domostwie, gdzie można zapoznać się z tradycyjnym sposobem wypiekania lawaszu, czyli chleba ormiańskiego. Powrót do Erewania. Wizyta w Matenadaran - instytucie rękopisu, który jest duma dla wszystkich Ormian. Podziwianie wspaniałego zbioru manuskryptów. Nocleg

Dzień 9:
Przejazd nad Jezioro Sewan, największe w kraju, położone na wysokości 1900 m n.p.m.. W lokalnej restauracji będziemy mieli okazje spróbować miejscowych ryb, a co odważniejsi będą mogli popływać w zimnych wodach jeziora. Zobaczymy klasztor Sewan. Przejazd w kierunku przejścia granicznego z Gruzją, po drodze podziwianie średniowiecznego klasztoru Hagpat. Po przekroczeniu granicy przejazd do Tbilisi - stolicy Gruzji. Nocleg.

Dzień 10:
Zwiedzanie starego i nowego Tbilisi, zaczynając od kościoła Metechi, wizyta w synagodze, katedrze Sioni ( XI/XII w.) i kościele Anczischati ( V/VI w.). Następnie przejazd kolejką linową do górującego nad miastem pomnika Matki Gruzji. Spacer do twierdzy Narikala. Po drodze mijamy zabytkowe łaźnie siarkowe. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji.

Dzień 11:
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy i religijnego centrum Gruzji - Mcchety. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i znajdującego się na górze ponad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.). Dalsza podróż do Kutaisi - krainy Złotego Runa, a teraz drugiego co do wielkości miasta w Gruzji. Zwiedzanie jaskini krasowej (Rezerwatu Sataplia), w której można podziwiać imponujące stalaktyty i stalagmity ( najdłuższa forma mierzy 600 m). Nocleg w miejscowości Ckaltubo w Tskaltubo Spa.

Dzień 12:
Od rana wizyta w klasztorze - akademii Gelati (XII w.). Następnie przejazd do Gudauri. Po drodze zwiedzanie Gori - rodzinnego miasta Stalina . Wizyta w ruinach wykutego w skale miasta Upliscyche (II tysiąclecie p.n.e.). Kontynuacja przejazdu Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze wizyta w Ananuri, gdzie znajduje się forteca i dwa kościoły, położone na zachodnim brzegu turkusowych wód Zbiornika Żinwalskiego. Dalsza podróż malowniczą drogą poprzez Góry Kaukazu do położonego 2200 m n.p.m. narciarskiego resortu Gudauri. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13:
Śniadanie. Zapierający dech w piersiach przejazd wzdłuż rzeki Tergi do Kazbegi. Przy dobrej widoczności można stamtąd dojrzeć jeden z najwyższych lodowców w Kaukazie - Górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd na kolację pożegnalną i nocleg do - Tbilisi.

Dzień 14:
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.


TERMINY:
16.05 - 29.05.2017*
20.06 - 03.07.2017
22.08 - 04.09.2017*
26.09 - 09.10.2017
12.10 - 25.10.2017

CENA:
5 970 PLN + 1 550 EUR
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 5 970 PLN + 1 550 EUR x kurs sprzedaży Pekao SA lub wpłata w euro na konto dewizowe, płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Tabriz, Tbilisi - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach 3/ 4 *( pok. 2-os.) , w Ckaltubo nocleg w spa.
- wyżywienie - śniadania i kolacje na całej trasie
- transport mikrobusami/autobusami, jeepami
- opiekę polskiego pilota-przewodnika
- opiekę lokalnych przewodników
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- biletów wstępu 198 EUR
- opłaty za wizę do Iranu 50 EUR
- dopłaty do pokoju 1-os 300 EUR
- zwyczajowych napiwków 40 EUR

* wysoki sezon - dopłata 470 PLN + 130 EUR


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny