Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1606,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1606/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-HRE, LUN-WAW 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

MALAWI, ZAMBIA

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Malawi z międzylądowaniem w jednym z portów.

Dzień 2: Przylot do stolicy Malawi - Lilongwe. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Późnym popołudniem wizyta w niezwykłym miejscu jakim jest Lilogwe Wildlife Centre - sierociniec dla rannych dzikich zwierząt. Wieczorny spacer po starej części miasta. Nocleg.


Dzień 3: Wczesne śniadanie, a następnie przejazd do Parku Narodowego Liwonde, położonego wzdłuż rzeki Shire. Zakwaterowanie w lodgach na terenie parku. Czas na odpoczynek. Lunch. Po południu bezkrwawe safari na grubego zwierza w postaci największej w Malawi populacji słonia, nie lekceważąc bynajmniej pomniejszych czworonogów jak antylopy, zebry czy inne kopytne…Kolacja. Nocleg.

Dzień 4: Wczesne śniadanie, a następnie poranne wodne safari po rzece Shire, by zajrzeć w pysk niebezpiecznym hipopotamom i pociągać za ogony leniwe krokodyle. Dodatkową ozdobą rejsu będzie bezmiar wodnego ptactwa w szerokim asortymencie. Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Malawi by podziwiać największą przyrodniczą atrakcję tego małego państwa - jezioro Malawi. Zakwaterowanie w lodge w pobliżu jeziora. Lunch. Po południu rejs po jeziorze , które ma 550 km długości! ( sam rejs będzie krótszy…)Akwen ten jest pochodzenia tektonicznego i należy do najgłębszych jezior swiata - 700 m. Obserwacja przyrody ożywionej reprezentowanej najliczniej przez tubylczych rybaków łowiących unikatowe gatunki ryb ( część wystepuje tylko w tym miejscu). Jezioro słynie z pielęgnic - ryb, które swoje potomstwo chroni w swojej…paszczy…Fakultatywna możliwość snorkelingu. Powrót do lodge na kolację i nocleg.

Dzień 5: Wczesny przejazd w kierunku Parku Narodowego Południowej Luangwy w Zambii. Park położony we wschodniej Zambii o powierzchni 9050 km2, założony w 1972 roku. Śniadanie oraz lunch na trasie (suchy prowiant na śniadanie i lunchbox na obiad). Po południu przybycie na kamp i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek przy kawie/ herbacie oraz następnie wieczorne safari. Powrót na kamp na kolację oraz na nocleg.

Dzień 6: Wczesne lekkie śniadanie, a następnie wyprawa na poranne safari. Powrót na kamp na brunch. Odpoczynek i relaks przy kawie/ herbacie. Wieczorne safari po parku . Powrót na kolację do kampu oraz nocleg.

Dzień 7:Bardzo wczesna pobudka. Całodzienny przejazd do Lusaki. Śniadanie i lunch na trasie (suchy prowiant na śniadanie i lunchbox na obiad). Przyjazd do Lusaki późnym popołudniem. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.

Dzień 8: Wczesne pobudka. Przejazd z Lusaki do kampu, znajdującego się w pobliżu Parku Narodowego Dolnej Zambezi. Park ten ma powierzchnię 4092 km2 . Został założony w 1983 roku. Przybycie na miejsce ok. południa. Zakwaterowanie. Lunch. Wieczorny rejs po Zambezi podczas zachodu słońca. Powrót do lodge. Krótki odpoczynek. Kolacja. Nocleg.

Dzień 9: Śniadanie. Po śniadaniu czas wolny na relaks w krainie Dolnej Zambezi.
( możliwość fakultatywnych zajęć za dodatkową opłatą). Lunch. Po południu możliwość udziału w fakultatywnym, trwającym ok. 3 godziny spływie kajakowym po rzece Zambezi. Powrót. Odpoczynek. Kolacja i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie. Przejazd z powrotem do Lusaki. Po drodze lunch (w formie lunchboxu). Przyjazd na miejsce po południu. Czas na odpoczynek. Kolacja. Nocleg.


Day11: Wczesny wyjazd do zambijskiego miasteczka Livingstone - nazwano go tak na cześć pierwszego białego człowieka - szkockiego misjonarza i badacza, który dotarł do wodospadu w 1855 roku. Śniadanie na trasie. Przybycie do Livingstone wczesnym popołudniem. Zakwaterowanie. Po południu czas wolny na odkrywanie Livingstone. Możliwość skosztowania miejscowych przysmaków w miasteczku. Powrót na nocleg.


Dzień 12: Śniadanie. Czas wolny. Po południu wylot do Polski przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 13: Przylot do Warszawy w godzinach rannych.


TERMIN:
21.04 - 03.05.2017
02.06 - 14.06.2017
14.08 - 26.08.2017
15.11 - 27.11.2017

CENA: 7 395 PLN + 2 190 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 7 395 PLN + 1 095 USD x kurs sprzedaży Pekao S.A. płatne na 35 dni przed imprezą
( minus 1 rata)
3 rata: 1 095 USD uczestnik zabiera ze sobą


CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Lilongwe, Livingstone - Warszawa
- zakwaterowanie hotele 3* i lodge stylizowane często na afrykańskie chaty
- wyżywienie w dniu 2-gim kolacja; od dnia 3-iego do 10-tego śniadania, obiady, kolacje; w dniu 11-tym i 12-tym śniadanie
- przejazdy wewnętrzne mikrobusem
- opiekę polskiego pilota przewodnika
- opiekę lokalnych przewodników
- ubezpieczenie EUROPA ( KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- bilety wstępu i wjazdy do parków narodowych ok 160 USD
- napoje do posiłków
- wizy ok. 120 USD
- napiwki ok. 70 USD

UWAGA!
Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny