Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1563,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1563/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, MEX-WAW, WAW-MEX 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

MEKSYK - KUBA
Mexico City - Teotihuacan - Xochimilco - Mexico City - Cuernavaca - Taxco - Acapulco - Havana - Cienfuegos - Trinidad - Santa Clara - Varadero

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, wylot z Warszawy do Mexico City przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Miasta Meksyk. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu przejazd do ruin -miasta bogów” TEOTIHUACAN, zwiedzanie największych piramid obu Ameryk - Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Po drodze wizyta w sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy - centrum religijnym w obecnym Meksyku. Ok. 19:00 powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 3:
Zwiedzanie stolicy - Katedra, Pałac Prezydencki, Muzeum Antropologiczne. Spływ łodziami po ukwieconych ogrodach Xochimilco w rytm muzyki mariachi i marimba. Nocleg w Mexico City.

DZIEŃ 4:
Przejazd do uniwersyteckiego miasta Cuernavaca, zwiedzanie katedry, spacer po najciekawszych zakątkach miasta, możliwość posilenia zmęczonych ciał w lokalnej jadłodajni. Po drodze zwiedzanie jaskiń Grutas de Cacahuamilpa. Wczesnym popołudniem przejazd do srebrnego miasta - Taxco, słynnego z arcydzieł sztuki jubilerskiej. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer. Możliwość podejrzenia życia prowincjonalnego miasta Meksyku. Nocleg.

DZIEŃ 5:
Zwiedzanie miasta - wizyta w warsztatach ze srebrem, punkty widokowe, perła kolonialnej sztuki Meksyku, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli. Około południa przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku - Acapulco. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6:
Wypoczynek w Acapulco - plażowanie, sporty wodne, etc. Fakultatywnie - zwiedzanie Acapulco, diamentowe wybrzeże, rejs po zatoce oraz udział w pokazach karkołomnych wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada, czy wyprawa na lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu -Rambo”. Rejs po rzece. Degustacja Iguany. Kąpiel na słynącej z wysokich fal plaży Revolcadero. Nocleg.

DZIEŃ 7:
Odpoczynku ciąg dalszy; pływanie sporty wodne, plażowanie. Późnym popołudniem przejazd do Mexico City. Wieczorem możliwość spaceru na Plac Garibaldi. Nocleg.

DZIEŃ 8:
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Havany. Przejazd do hotelu. Nocleg w Havanie.

DZIEŃ 9:
Po śniadaniu zwiedzanie Hawany - Plac Rewolucji, bulwar Malecon, Cmentarz Colon, Plac Katedralny; następnie szlakiem Hemingwaya - bar Bedeguita del Medio, bar Floridita, Hotel Ambos Mundos, muzeum rumu. Wieczorem fakultatywnie - możliwość wyjścia do najsłynniejszego kabaretu Kuby -Tropicana” (strój wieczorowy) - wraz z przejazdami, drinkiem i przekąską lub odwiedzenia we własnym zakresie Kabaretu Parisien - bez dojazdu, drinka ani przekąski. Nocleg.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Świń. Dalszy przejazd do Cienfuegos. Po przyjeździe zwiedzanie Cienfuegos - Katedra, Plac Jose Marti. Wieczorna wizyta w Palacio del Valle z możliwością popróbowania typowych drinków kubańskich i posłuchania gorących rytmów kubańskich. Nocleg w Cienfuegos lub w Trinidadzie.

DZIEŃ 11:
Po śniadaniu zwiedzanie perły kubańskiej architektury kolonialnej Trinidadu - Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trinidad, wizyta w Cancanchara - stolicy afrokubańskiej muzyki, dawny klasztor Św. Franciszka, Muzeum Romantyzmu. Po południu odpoczynek w hotelu w okolicach Trinidadu. Nocleg.

DZIEŃ 12:
Do południa możliwość korzystania z plaż Morza Karaibskiego. Po popołudniu wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Przejazd przez miasto Che Geuvary - Santa Clara, z krótkim postojem przy mauzoleum, do słynnego kurortu Varadero. Nocleg.

DZIEŃ 13-14:
Wypoczynek w Varadero lub fakultatywnie wyprawa katamaranem na Wyspę Cayo Blanco. Po drodze pływanie z delfinami oraz snorkling połączony z podziwianiem podwodnego świata Karaibów. Plażowanie na dziewiczej wyspie. Podczas pływania katamaranem drinki krajowe. Na wyspie degustacja miejscowego przysmaku - langusty. (Cena ok. 100 EUR). Nocleg.

DZIEŃ 15:
Do południa korzystanie z promieni słonecznych. Po południu przejazd na lotnisko w Havanie i wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 16:
Wylot do Warszawy, lądowanie na lotnisku Okęcie. Powrót w domowe pielesze z sombrero w dłoni…

TERMINY:
12.01 - 27.01.2017
09.02 - 24.02.2017
20.04 - 05.05.2017
15.11 - 30.11.2017*
27.12.2017 - 11.01.2018**
* wysoki sezon - dopłata 760 PLN + 180 USD
** termin sylwestrowy - dopłata 1 700 PLN + 390 USD

CENA:
6 980 PLN + 1 590 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 6 980 PLN + 1 590 USD x kurs sprzedaży Pekao SA płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA:
- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Meksyk - Hawana - Meksyk - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach - 3*** /4****
- opiekę pilota - przewodnika na terenie Meksyku i Kuby
- przejazdy mikrobusami lub autokarem z klimatyzacją
- transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
- wyżywienie - śniadania na całej trasie
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu i koszty przewodników 100 USD
- opłata wylotowa z Kuby 25 EUR
- zwyczajowe napiwki 50 USD
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- dopłata do pokoju 1-osobowego 480 USD

UWAGA:
Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimum 10 chętnych osobach. Pojedynczo można dołączyć do grupy anglojęzycznej.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny