Oferta

no conv : no conv : no conv :
/,1719,1624,1,sph.jpg
od PLN
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1624/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Uczestnik, LIM-WAW, WAW-LIM 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

PERU - INKASKIM SZLAKIEM dla aktywnych
Lima - Arequipa - kanion Colca - jezioro Titicaca - Cuzco - Szlak Inkaski - Machu Picchu

DZIEŃ 1:
Rano spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Limy z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk. Przylot do Limy wieczorem, kolacja powitalna na Plaza de Armas - głównym placu starego miasta.

DZIEŃ 2:
Cały dzień na zwiedzanie Limy - stolicy Peru. W planie odwiedzenie Muzeum Złota, muzeum sztuki prekolumbijskiej Larco, Dom Pizzara, kościoły i ulice starego miasta wokół Plaza de Armas, klasztor św. Franciszka, wizyta na targu rękodzieła.

DZIEŃ 3:
Rano transfer na lotnisko i przelot z pięknymi widokami na Andy do Arequipy. Po podróży czas na ochłonięcie - wizyta w miejscu, gdzie czas się zatrzymał, klasztorze św. Katarzyny, który jest jakby miastem w mieście, oddzielony od zgiełku ulic wysokim murem. Spacer cichymi uliczkami klasztoru zajmie całe przedpołudnie. Gwoździem programu tego dnia będzie muzeum, gdzie w szklanym sarkofagu przechowywana jest mumia Juanity - inkaskiej dziewczynki, być może księżniczki, która została odnaleziona na szczycie wulkanu Ampato. Arequipa jest perłą architektury kolonialnej i nazywana Białym Miastem - ze względu na białe tufy wulkaniczne, z których zbudowana jest jej stara część. Najpiękniej prezentują się białe kościoły. Wieczór spędzimy na tarasie restauracji, racząc się stekiem z lamy lub pieczoną świnką morską i podziwiając górujący nad miastem wulkan Misti o zachodzie słońca.

DZIEŃ 4:
Rano ruszamy na 3-dniową wycieczkę nad kanion Colca - najgłębszy na świecie. Pierwsza część trasy wiedzie przez wysokogórski płaskowyż i solniska, gdzie będzie okazja do obserwowania wikunii, wiskaczy, być może też flamingów. Na lunch zatrzymamy się w Chivay, już nad rzeką Colca. Pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem polskich kajakarzy z grupy Canoandes, który jako pierwsi na świecie spłynęli kanionem Colca. Avenida Polonia zaprowadzi na most pamiętający czasy Inków. Po odpoczynku wyjazd do malowniczych wiosek na krawędzi kanionu - Achoma i Maca, gdzie kobiety wciąż na co dzień chodzą w kolorowych ludowych strojach. Nocleg w pięknym hotelu w Pinchollo z widokiem na kanion, a przed kolacją godzinny spacer na krawędź kanionu.

DZIEŃ 5:
O świcie wyjazd na niedaleki punkt widokowy Cruz del Condor, skąd obserwuje się kondory, majestatycznie wzlatujące z czeluści kanionu ku słońcu. Potem dwugodzinna przejażdżka rowerowa (na szczęście w dół) do pełnego folkloru miasteczka Cabanaconde. Po lunchu czas na... załadunek bagaży na osły. W tym miłym towarzystwie schodzimy na dno kanionu, do oazy San Galle, skąd wyruszyła historyczna wyprawa polskich kajakarzy. W miarę wolnego czasu spacer dnem kanionu. Nocleg w chatkach w San Galle i opowieści przy ognisku na samym dnie najgłębszego kanionu świata.

DZIEŃ 6:
Po bardzo wczesnym śniadaniu wzmocnionym herbatką z liści koki czas na wyjście z kanionu, co zajmie pół dnia. Na szczęście bagaże wciąż niosą poczciwe osiołki. W drodze z Cabanaconde zwiedzanie niezwykłych form skalnych, górskich jezior, podziwianie widoków i kąpiel w gorących źródłach. Wieczorem przyjazd do Puno nad jeziorem Titicaca.

DZIEŃ 7:
Półdniowy rejs na trzcinowe wyspy Uros. Są one całe wykonane przez miejscowych Indian i składają się z układanych od setek lat warstw trzciny. Dryfują po Titicaca - najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata. Domki na wyspach są także wykonane z trzciny, a za dodatkową opłatą można przepłynąć się trzcinową łódką. Po powrocie do Puno pół dnia na relaks, a dla chętnych wycieczki po okolicy z widokami na Titicaca i okoliczne szczyty Andów. Wieczorem wyjazd do Cuzco nocnym autobusem rejsowym z miejscami do leżenia.

DZIEŃ 8:
Od rana, po zastawieniu bagaży w hotelu, zwiedzanie dawnej stolicy Imperium Inków i kolonialnego miasta, które zostało z wielkim rozmachem wybudowane przez konkwistadorów na jego zgliszczach. Najlepszym tego przykładem jest kościół i klasztor św. Dominika, zbudowany na pozostałościach Coricancha (w języku keczua Złoty Dziedziniec), najważniejszej świątyni Inków. Pamiątkowe zdjęcia pod murami uliczki Loreto, zbudowanymi w czasach Inków z taką precyzją, że pomiędzy potężne kamienie nie da się wcisnąć nawet żyletki. Popołudnie i wieczór na Plaza de Armas, uważanym za najpiękniejszy plac całej Ameryki Łacińskiej, z górującą nad nim katedrą i kościołem jezuitów La Compańia - najpiękniejszym kościołem obu Ameryk.

DZIEŃ 9:
Po miejskich atrakcjach Cuzco, czas na zwidzanie oklicy. Święta Dolina Inków - dolina rzeki Urubabmy - wiedzie w kierunku Machu Picchu. Przedpołudnie spędzamy w majestatycznej twierdzy Sacsayhuaman, wznoszącej się nad samym Cuzco. Mijając kolejne pozstałości wielkiego imperium, wśród zapierających dech w piersiach widoków, przemieszczamy się do miasteczka Ollantaytambo, gdzie wieczorem zwiedzamy twierdzę, owianą legendą o niespełnionej miłości, i nocujemy.

DZIEŃ 10:
Początek 4-dniowego trekingu do Machu Picchu. Szlak Inkaski jest jednym z najsłynniejszych i najciekawszych trekingów na świecie. Wiedzie starymi ścieżkami, którymi 600 lat temu biegali niezastąpieni inkascy kurierzy, roznosząc widomości z Cuzco w najdalsze zakątki imperium. Punktem startu jest wioska Piskacucho. Szlak prowadzi przez odludne tereny, co raz wspinając się na przełęcze, z których roztaczają się wspaniałe widoki gór Vilcanota, albo schodząc w kipiące zielenią doliny. Po drodze mijamy kilka ruin inkaskich osad, twierdz i strażnic.

DZIEŃ 11:
Ciąg dalszy marszu Szlakiem Inkaskim. Ścieżki prowadzą tym razem przez góry porośnięte niesamowitym lasem mglistym, pełnym ptaków, kwiatów i długich porostów zwisających z potężnych drzew. W wyższych partiach spotykamy stada lam i alpak pasące się na wyjątkowo skąpej, andyjskiej trawie ichu. Nocleg w namiotach w pięknej dolinie Pacamayo.

DZIEŃ 12:
Ten dzień jest kwintesencją Szlaku Inkaskiego - po drodze mijamy 4 ruiny inkaskich twierdz i osad, usytuowanych w niewiarygodnych miejscach. Każde z tych miejsc - Runkuracay, Sayacmarca, Phuyupatamarca, czy wreszcie Wińaywayna - to raj dla fotografów. Miejscami szlak prowadzi skalnymi półkami pracowicie ułożonymi za czasów Inków z kamieni, przechodzi przez wykuty w skale wąziutki tunel, mija wodospady i punkty widokowe. Nocleg w wygodnym schronisku koło ruin Wińaywayna - miasta nieustępującego atrakcyjnością Machu Picchu.

DZIEŃ 13:
O świcie ostatni odcinek szlaku - godzinny marsz na przełęcz Intipunku, czyli Słoneczne Wrota. Tu otwiera się niepowtarzalny widok na legendarne Machu Picchu, które leży tuż u naszych stóp. Wchodzimy do ruin miasta odkrytego dopiero w 1911 roku, które w czasach Inków pełniło funkcję głównego centrum ceremonialnego, ale także gospodarczego i obronnego. Zanim przybędą tu rzesze turystów z Cuzco zwiedzamy Świątynię Słońca, Grobowiec i Pałac Królewski oraz Intihuatanę, największą inkaską świętość, która jest rodzajem obserwatorium astronomicznego. Chętni mogą się wybrać na stromy szczyt Huaynapicchu, skąd rozpościera się najlepszy widok na ruiny i dolinę Urubamby. Po zwiedzaniu autobus zwozi pełną serpentyn drogą do Aguas Calintes, gdzie można wykąpać się w gorących źródłach. Na wieczór pociąg dowozi do Cuzco. Nocleg

DZIEŃ 14:
Po siadaniu transfer na lotnisko, wylot do Limy, przylot około południa, pożegnalny obiad i krotki czas wolny po czym transfer na lotnisko, wylot do Europy.

DZIEŃ 15:
Przylot do Europy w godzinach rannych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy. Przylot w godzinach południowych. Koniec peruwiańskiej przygody.


Terminy:
26.04 - 10.05.2017
17.06 - 01.07.2017
21.07 - 04.08.2017
10.09 - 24.09.2017
14.10 - 28.10.2017
11.11 - 25.11.2017

CENA: 7 750 PLN + 1740 USD
1 rata: 800 PLN zaliczka płatna przy zapisie
2 rata: 7750 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1740 USD uczestnik zabiera ze sobą w podróż.

\\

UWAGA: uczestnicy potrzebują śpiwory na treking do San Galle oraz na Szlak Inkaski\\
CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Lima; Lima - Arequipa, Cuzco - Lima - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje 2-osobowe z łazienkami (9 nocy)
oraz 4 noclegi w namiotach i schroniskach podczas trekingów (należy zabrać własny śpiwór)
- wyżywienie pełne wyżywienie podczas trekingow ,
na pozostałej trasie - wszystkie śniadania , 2 kolacje i 1 obiad.
- transport - mikrobus na odcinku Arequioa - Puno oraz Cusco - Ollantaytambo autobus rejsowy (Puno-Cuzco), pociąg (Aguas Calientes-Cuzco), rowery (Cruz del Condor-Cabanaconde), własne nogi na trekingu …..
- opiekę pilota-przewodnika
- opłaty za lokalnych przewodników
- opłaty za tragarzy podczas trekingów
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- dopłata do pokoju 1-osobowego 430 USD
- biletów wstępu 190 USD
- zwyczajowych napiwków ok. 50 USD

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny