Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:211/9281
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
pokój 2-osobowy, osoba dorosła, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN, PRZELOT WRO-LIS, PRZELOT LIS-WRO 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

BOM DIA PORTUGALIA


RAMOWY PROGRAM

LIZBONA / FATIMA / COIMBRA / AVEIRO / PORTO / BATALHA / ALCOBACE / SINTRA / CABO DA ROCA / CASCAIS / WYBRZEŻE ALGARVE

1 DZIEŃ

Wylot, przylot do Lizbony. transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do Lizbony i zwiedzanie miasta. W stolicy odwiedzimy starą dzielnicę Alfama, która niegdyś należała do marynarzy, a obecnie zachwyca labiryntem wąskich uliczek i budynkami wyłożonymi Azulejos. Tu też złapiemy słynny lizboński Tramwaj nr 28, którym przejedziemy do następnej wartej uwagi dzielnicy Baixa. Tam spojrzymy na miasto ze szczytu windy Santa Justa. Zobaczymy także wieżę Belem, czy Pomnik Odkrywców. Wieczorem usiądziemy w jednej z klimatycznych restauracji, aby przy dobrym winie wsłuchać się w przepiękną muzykę Fado. Nocleg w Lizbonie.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych Europy - do FATIMY. To tu w 1917r. troje pasterzy ogłosiło, że objawiła im się Matka Boska i przekazała 3 tajemnice fatimskie. Podczas naszego pobytu odwiedzimy miejsce objawienia oraz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Następnie udamy się do COIMBRY - byłej stolicy Portugalii, a obecnie miasteczka akademickiego, gdzie mieści się najstarszy uniwersytet kraju. Obiadokolacja. Nocleg w Aveiro.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie AVEIRO zwanego Wenecją Portugalii. Oprócz wąskich kanałów, które przecinają miasto oraz kolorowych, długich łodzi pływających po nich, Aveiro jest znane z wielu budynków wyłożonymi Azulejos. Następnie pojedziemy do PORTO. Miasto to słynie przede wszystkim ze swoich wyśmienitych win. My również posmakujemy tego wspaniałego trunku w jednej z miejscowych winiarni. Przespacerujemy się także po plątaninie wąskich uliczek w dzielnicy Ribeira (wpisanej na listę UNESCO), odwiedzimy zabytkowy dworzec Sao Bento, oraz spojrzymy na rzekę Douro i panoramę miasta z mostu Dom Luis, którego projektantem był jeden z inżynierów z grupy Gustave Eiffel. Obiadokolacja. Nocleg w Porto.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Dzień wolny na indywidualne zwiedzanie miasta lub odpoczynek na plaży w MATOSINHOS. Dla chętnych możliwe zorganizowanie całodziennej wycieczki statkiem po Douro (ok 70€). Dolina Douro to malownicze zbocza porośnięte winoroślami. W trakcie wycieczki zejdziemy również na ląd i odwiedzimy jedną z miejscowych winnic, by ponownie pokosztować wina Porto. Niewątpliwą atrakcją podczas rejsu będą też przeprawy przez zapory wodne. Obiadokolacja. Nocleg w Porto.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do miasta BATALHA. Tam zwiedzimy najwspanialszy klasztor sztuki gotyckiej w kraju, symbolu dumy narodowej i demonstracja potęgi tronu Portugalii. Następnie zwiedzimy ALCOBACE. Obiadokolacja. Na nocleg udamy się do Lizbony.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Wycieczka do SINTRY. To miejsce pięknych rezydencji, dworków i pałaców położonych na wzgórzach w otoczeniu lasów, wpisane na listę UNESCO. Sintra słynie także ze swojego mikroklimatu. Tu często można doświadczyć mgły,czy leciutkiej mżawki, co w połączeniu z rezydencjami otoczonymi pięknymi ogrodami daje niezwykle tajemniczy klimat. Następnie udamy się na najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy - CABO DA ROCA. W drodze powrotnej -zahaczymy” o ulubione miasteczko wypoczynkowe Lizbończyków - CASCAIS. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru w miasteczku i indywidualnego powrotu do hotelu w Lizbonie. Obiadokolacja. Nocleg w Lizbonie.

8 DZIEŃ

Śniadanie lub suchy prowiant, transfer na lotnisko w Lizbonie, przelot do Polski .

/TERMINY 10/11 DNIOWE/


8 DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku wybrzeża ALGARVE. Zakwaterowanie w jednym z wypoczynkowych miasteczek wybrzeża. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie, indywidualne zwiedzanie miasteczka. Późnym popołudniem możliwość fakultatywnego wyjazdu (za dodatkową opłatą) do urokliwego miasteczka LAGOS oraz na zachód słońca na najdalej wysunięty na południowy zachód przylądek Św. Wincentego. Obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEN

śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg

11 DZIEN

śniadanie, przejazd do Lisbony, wylot do Wrocławia

UWAGA!

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania i zakwaterowania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje wymienione w programie mogą być zamienione na inne z przyczyn niezależnych od organizatora (np. warunków pogodowych).

CENA ZAWIERA:

przeloty zgodnie z wybraną opcją, opłaty lotniskowe i bagażowe, 7 lub 9/10 noclegów (zgodnie z wybraną opcją) w hotelach**/***, śniadania i obiadokolacje, pokoje 2-os z łazienkami, przejazd minibusem lub autokarem podczas zwiedzania, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, składkę na Turystyczny Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os.

CENA NIE ZAWIERA:

obowiązkowej opłaty za realizację programu /płatnej na miejscu/ 170 € (bilety wstępu, lokalni przewodnicy itp.), dopłaty do pokoju 1-osobowego, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy), ubezpieczenia od chorób przewlekłych,

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny