Oferta

ROSJA - ST. PETERSBURG I PERŁY KARELII - WYCIECZKA OBJAZDOWA

Peterhoff Inne Rosja
Transport:Autokar
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel, Pensjonat, Inne
Wyposażenie:
  • TV
  • Restauracja
  • Klimatyzacja indywidualna
  • Parking
  • Bar
  • Jadalnia
Symbol oferty:651/1819
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Katowice, osoba, Wiza rosyjska, ubezpieczenie KL i NNW, Promocja do 30.12 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Świadczenia: 9 noclegów (hotele **/*** - pokoje 2os z łazienkami), 9 śniadań, 9 obiadokolacji, transport autokarem (dla małych grup autokar bez wc lub bus), przewodnik w St.Petersburgu, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW. UWAGI: 1. Minimalna wielkość grupy 28 uczestników. (w przypadku nie zebrania się tej liczby na 21 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny (np. 24os -2760zł, 16os – 3030zł ). 2. Cena nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej i wizowania 450zł/os. 3. Koszty zwiedzania obiektów płatne oddzielnie: pakiet w Petersburgu z przewodnikiem ok.90 EUR, pozostałe ok. 10 EUR. 4. Rejsy wycieczkowe są fakultatywne: wyspa Vałaam ok.45 EUR, wyspa Kiży ok.55 0EUR, w Starej Ładodze ok.10 EUR. 5. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Realizacja rejsów uzależniona od pogody. 6. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3-os.. Pok.1os. na zamówienie za dopłatą ok. 120 EUR

ATRAKCJE

ROSJA - PETERSBURG i PERŁY KARELII - Wycieczka objazdowa

Białe Noce nad Jeziorem Ładoga i Onega!

KOWNO, REZEKNE, PSKÓW, ST.PETERSBURG, CARSKIE SIOŁO, PETERHOFF, VYBORG, PRIOZIERSK, SORTOWALA, VAŁAAM, RASKEALA, PIETROZAWODSK, KIZHY, STARA SŁOBODA, NOWA i STARA ŁADOGA, TIGHVIN, NOWOGRÓD WIELKI

Przed Wami jedna z najpiękniejszych tras wycieczkowych Rosji. Pokażemy Wam nie tylko St. Petersburg - pełną przepychu dawną stolicę carów, ale przede wszystkim Karelię - krainę puszcz i jezior, z potężną Ładogą i Onegą - największymi jeziorami Europy, które chronią na swych wyspach prawdziwe skarby sztuki - przepiękne monastyry i prawdziwe perły rzemiosła Karelów - stare osady będące mistrzostwem kunsztu budownictwa drewnianego. Po zgiełku i zabieganiu St. Petersburga czeka Was obcowanie z przepiękną, nieskażoną przyrodą, atmosfera mistycyzmu starych monastyrów, gościnność mieszkańców dalekiej północy.

RAMOWY PROGRAM

ROSJA - PETERSBURG i PERŁY KARELII - WYCIECZKA OBJAZDOWA

1dzień- Wyjazd z Katowic o godz. 5.00, Warszawy o 9.00. Przejazd w kierunku granicy litewskiej. Postój w Kownie. Czas na posiłek i rzut oka na starówkę. Przekroczenie granicy łotewskiej. Obiadokolacja i nocleg w Dyneburgu - drugim pod względem znaczenia i wielkości mieście Łotwy.

2dzień- Wczesne śniadanie. Przekroczenie granicy rosyjskiej. Postój w Pskowie, gdzie zobaczymy groźne fortyfikacje Kremla, który zatrzymał wojska Batorego. Pod wieczór przyjazd do St. Petersburga. Spacer po Newskim Prospekcie. Obejrzenie nabrzeża Newy, Placu Zimowego, krążownika Aurora. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

3dzień - Rano zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata: reprezentacyjne schody Ambasadorów, Wielka Sala Tronowa oraz gromadzone od czasów Piotra I zbiory dzieł sztuki, głównie malarstwa. Przerwa na przekąskę. Przejazd do Carskiego Sioła (Puszkino) gdzie zwiedzimy Wielki Pałac Katarzyny oglądając m.in: Jadalnię Rycerską, Salę Obrazów, Bursztynową Komnatę i otaczający go Park Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4dzień - Rano odwiedzimy położony nad Zatoką Fińską Peterhoff - letni pałac Piotra Wielkiego i Elżbiety I. W niesamowitym zespole pałacowo-parkowym (ponad 1000 ha) zobaczymy Górny Ogród i Dolny Park z fontannami (najbardziej efektowna jest Wielka Kaskada i Kaskada Szachowa - w sumie 140 fontann). Zwiedzimy Wielki Pałac z: Białą Jadalnią, Salą Tronową, Gabinetem Chińskim. Powrót do St. Petersburga. Zwiedzenie Twierdzy Pietropawłowskiej - nekropolii carów. Kontynuacja poznawania centrum: Gmach Admiralicji, posąg Piotra I, plac św.Izaaka z pomnikiem Mikołaja I i soborem św. Izaaka, cerkiew Zmartwychwstania. Rejs statkiem po Newie i kanałach Petersburga. Obiadokolacja i nocleg.

5dzień - Po śniadaniu opuszczenie hotelu. Przejazd wzdłuż Zatoki Fińskiej. Przerwa w Vyborgu i spacer po starówce dawnego fińskiego miasta (stary ratusz i kamieniczki, zamek królewski - zbudowany przez Szwedów z XIII-XVIw.). Jedziemy w głąb Karelii wzdłuż zachodnich brzegów Ładogi z postojami w Priozersku (stara twierdza) i nad malowniczymi zatokami. Nocleg w Sortawali.

6dzień - Fakultatywnie rejs po Ładodze na Vałaam - jedną z ponad 50 wysp archipelagu objętego rezerwatem. Obejrzenie zbudowanego na stromym, granitowym brzegu monastyru Spaso-Preobrażenskiego - świętego miejsca Prawosławia i licznych skitów (m.in.: Mikołaja, Smoleńskiego, Wszystkich Świętych). Piesza wycieczka po wyspie (480 gatunków roślin). Po powrocie z rejsu odwiedzenie Rezerwatu Raskeala (kanion, wodospady i jez. Marmurowe). Przejazd Sortowala - Pietrozawodsk. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7dzień - Rano rejs wodolotem po jeziorze Onega na niezwykłąwyspę Kiży (na liście UNESCO). Zgromadzono tu najstarsze i najbardziej unikalne drewniane budowle Rosji. Zobaczymy 22-kopułową cerkiew Przemienienia Pańskiego (jeden z symboli Rosji), piękną cerkiew Opieki Matki Bożej i cerkiew św. Łazarza z XIVw., wiatraki, kapliczki, krzyże przydrożne, domy karelskie…
Po południu powrót do Pietrozawodska - stolicy Karelii. Obejrzenie miasta (m.in. oryginalna galeria rzeźb nad Onegą), obiadokolacja i nocleg.

8dzień - Przejazd przez Karelię - krainę lasów i jezior, od Onegi do Ładogi. Postój w Starej Słobodzie (niezwykle malowniczy kompleks klasztorny z XVw.). Następnie odwiedzenie Nowej Ładogi nad Zatoką Wołchowską i rejs statkiem do Starej Ładogi - najstarszego portu Rusi (ma 1250 lat): twierdza, liczne cerkwie i monastyry. Pod koniec dnia dotrzemy do miasteczka Tighwin z kompleksem klasztoru Bogurodzicy (XIV-XVIw.). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

9dzień - Wczesne śniadanie. Przejazd do Wielkiego Nowogrodu. Zwiedzenie jednego z najstarszych miast Rosji: sobór Sofijski z XIw, Dwór Jarosława, fortyfikacje Kremla, staroruskie cerkwie. Przejazd na Łotwę. Obiadokolacja, nocleg w Rezekne lub Dyneburgu.

10dzień - Przejazd do Polski. Przyjazd do Warszawy ok. 20.00, do Katowic ok. północy.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów (hotele **/*** - pokoje 2os z łazienkami), wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, autokar (dla małych grup bus Mercedes Sprinter lub Vario), przewodnik w St.Petersburgu, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW.

UWAGI:
1. Minimalna wielkość grupy 28 uczestników. W przypadku nie zebrania się tej liczby na 21 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny (np 24os. - 2760zł, 16os. - 3030zł)

2. Cena nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej i wizowania 450zł/os.

3. Koszty zwiedzania obiektów płatne oddzielnie: pakiet w Petersburgu z przewodnikiem 90 EUR/os, pozostałe ok. 10 EUR/os.

4. Rejsy wycieczkowe traktowane są fakultatywnie: na Vałaam ok.45 EUR, na Kizhy ok.55EUR, w Starej Ładze ok.10 EUR .

5. Transfery antenowe realizowane przy min. 6 osobach: z Wrocławia - dopłata 100zł, Krakowa, Opola - 50zł.

6. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

7. Realizacja rejsów uzależniona jest od warunków pogodowych.

8. Osoby podróżujące samotnie w miarę możliwości dokwaterowywane są do pok.2- lub 3-osobowego. W przypadku braku możliwości dopłata do pokoju 1osobowego ok. 120 EUR.

TERMIN I CENA


TERMINY:
08.06-17.06.2018

CENA: 2.690zł

Do ceny należy doliczyć koszt wizy rosyjskiej 450zł.PROMOCJA


WCZEŚNIEJ = TANIEJ! REZERWUJ
DO 15.01.2018 A OTRZYMASZ:

- 250zł zniżki przy wpłacie zaliczki

UWAGA: Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
Częstochowastacja przy trasie / Mc Donald's06.30
KatowicePl. Andrzeja - tył dworca PKP05.00
WarszawaPKiN Sala Kongresowa ul.E.Plater09.00

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-06-08 - 2018-06-17   (Piątek - Niedziela) 10 866 USD = 2890 PLN sprawdź miejsca