Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Symbol oferty:1622/1719
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-CCS, UIO-WAW 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

WENEZUELA - KOLUMBIA - EKWADOR
+ opcja GALAPAGOS

DZIEŃ 1:
Wcześnie rano zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Caracas z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Popołudniowy przylot do stolicy Wenezueli. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Caracas. Transfer na lotnisko przelot do Puerto Ordaz. Przejazd do Ciudad Bolivar. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu zwiedzanie miasta - plac główny - Plaza Bolivar, pomnik Simona Bolivara - bohatera walk o wyzwolenie Wenezueli, Kolumbii i Ekwadoru spod władzy Hiszpanów. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot awionetkami nad dżunglą i kanałami rzecznymi do Parku Narodowego Canaima. Zakwaterowanie w lodżach położonych bezpośrednio przy plaży. Po obiedzie płyniemy na zwiedzanie wodospadów. Po drodze podziwianie imponującej przyrody. Po dopłynięciu na piaszczystą plażę, krótki odcinek drogi pokonujemy pieszo (ok. 35 min) po części przez dżunglę, aż ukaże się nam widok spokojnie płynącej rzeczki przechodzącej nagle w pionowy uskok - Wodospad Żab (Salto El Sapo). Dzięki ukrytej, pod kaskadami spadającej wody, ścieżce prowadzącej na jego drugą stronę jest jedną z głównych atrakcji parku. Powrót do lodży na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 4:
Bardzo wczesnym rankiem ruszamy na całodniową wyprawę (w terminach od VII do poł. XI) do najwyższego wodospadu na świecie. Najpierw płyniemy łodzią, później wędrujemy przez dżunglę i wspinamy się pod górę po skalistych schodach do punktu widokowego.
Z zawieszonej nad przepaścią skalnej półki podziwiamy wypływający, z jednego z najwyższych tepui, wodospad Angel’s Fall, którego wysokość kaskady wynosi 979 m., z czego 807 m stanowi nieprzerwany strumień wody. Natomiast, w terminach od XII do VI, lot widokowy awionetką koło wodospadu Angel. Z góry podziwiamy Auyantepui, Devil's Canion. Istnieje możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej do kolejnego wodospadu. Obiad. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu czas wolny. Około południa przelot do Caracas (z przesiadką w Puerto Ordaz). Wieczorem wylot do Bogoty. Po przylocie transfer do hotelu znajdującego się na starówce, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Kolumbii - wizyta na największym targu owocowo-warzywnym Palo Quemao i pokaz najbarwniejszych i najdziwniejszych owoców świata. Zwiedzanie największego w Ameryce południowej Muzeum Złota. Następnie zwiedzanie Katedry w Bogocie. Wizyta w jednej z pierwszych kawiarni Bogoty - niezwykle klimatycznej Puerta Falsa. Spacer po kolonialnej dzielnicy La Candelarii. Po południu wjazd kolejką linową (teleferico) na malownicze wzgórze Monserrate. Zwiedzanie klasztoru Monserrato górującego nad Bogotą. W godzinach wczesnowieczornych zjazd kolejką do miasta, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Cartageny - najwspanialszego przykładu kolonialnej potęgi na kontynencie. Transfer do hotelu na starówce. Zwiedzanie miasta - Stara Cartagena, Muzeum Inkwizycji, paseo de los Dulces, spacery po malowniczej starówce pełnej kolorowych kamienic, kolonialnych kościołów i klasztorów, Plaza Bolivar, gdzie można zobaczyć afro-kolumbijskie popisy taneczne mieszkańców wieloetnicznego miasta, forteca San Felipe de Barajas. Czas na zakupy rękodzieła i orzeźwiający koktajl owocowy. Przejazd po Cartagenie drewnianym autobusem Chiva Rumbera z rozśpiewaną i roztańczoną gawiedzią, próba dorównania pozostałym uczestnikom w rytmicznym podrygiwaniu i śpiewie. Niezapomniana przygoda pod niebem Cartageny... Późny powrót na nocleg.

DZIEŃ 8:
Odpoczynek po trudach podróży na ciągnącej się kilometrami plaży nad Morzem Karaibskim - czas na opalanie, sporty wodne, spacery lub też leżenie odłogiem (na obojętne jakim boku…). Dla chętnych, fakultatywnie możliwość kupienia wycieczki statkiem na idylliczną, karaibską wysepkę Isla Grande lub Isla Rosario. Błogi czas odpoczynku, buszowania między mangrowcami w kajaku lub łodzi, lub mini trekkingu po wysepce. Przed wieczorem, po sutym posiłku w oberży pod rozłożystym fikusem zaokrętowanie na stateczek i powrót do Cartageny. Nocleg.

DZIEŃ 9:
Wylot do Bogoty. Przylot, przerwa tranzytowa, wylot do Quito. Przylot w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu położonego w centrum nowego Quito. Zakwaterowanie, kolacja powitalna. Wieczorny spacer po starówce. Nocleg.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Wycieczka do Mindo na podgórzu Kordyliery Zachodniej, małego miasteczka o unikalnej, charakterystycznej architekturze typowej dla strefy tropikalnej i subtropikalnej. W miasteczku tym znajduje się piękny Ogród Motyli Tropikalnych gdzie hoduje się między innymi pewne rzadkie gatunki i pokazuje cały proces hodowli. Całość otacza wspaniała roślinność tropikalna. Po drodze przystanek przy kraterze niezwykle malowniczego wulkanu Pululahua, jedynego na świecie zamieszkałego krateru wulkanu! W Mindo oprócz motyli oglądać też można kilkanaście gatunków. Jakby tego było jeszcze za mało, na sam koniec zwiedzanie orchidarium - czyli niezwykła uczta dla oczu między najpiękniejszymi okazami storczyków lub jak kto woli, orchidei...Powrót do Quito, kolacja w restauracji El Quinde, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik ( w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku. Kolacja pożegnalna w restauracji El Quinde, nocleg.

DZIEŃ 12:
Śniadanie. Czas na zakupy pamiątek, samodzielne spacery po centrum miasta, sesje fotograficzne. Około południa transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 13:
Przelot przez jeden z portów lotniczych w Europie do Warszawy.

TERMINY:
15.02 - 27.02.2017*
31.03 - 12.04.2017
12.10 - 24.10.2017
24.11 - 06.12.2017
*wysoki sezon - dopłata 820 PLN + 140 USD

CENA: 8 900 PLN + 2 590 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 8 900 PLN płatne na 35 dni przed imprezą ( minus 1 rata)
3 rata: 2 590 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- Przeloty na trasie Warszawa - Caracas -Puerto Ordaz - Caracas - Bogota; Bogota - Cartagena - Quito - Warszawa,
- Zakwaterowanie - w Caracas, Ciudad Bolivar - hotel 4* gwiazdkowy. W Canaimie stylowe, klimatyczne, stylizowane bungalowy z wygodami. W Kolumbii hotele 3/4 *. W Quito kameralny hotel o rodzinnej atmosferze usytuowany w samym sercu miasta,
- Wyżywienie - Wenezuela - Caracas, Ciudad Bolivar śniadania, Canaima 3 posiłki; Kolumbia - śniadania; Ekwador -śniadania i kolacje,
- Transport - mikrobus, łodzie, autobus, awionetki,
- Opiekę lokalnych przewodników,
- Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
- Ubezpieczenie EUROPA SA ( KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR).

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu 180 USD
- opłaty lotniskowej 50 USD
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 670 USD

UWAGA:
Dla chętnych fakultatywnie możliwość dokupienia rejsu na Galapagos, długość uzależniona od dostępności i klasy jachtu ( około 5 dni). Dopłata około 450 PLN i 2 000 USD.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny